Android ve iOS için Gmail Kullanışlı Bir Masaüstü Özelliği Geldi
7 Mayıs 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Masaüstü tarayıcılarda uzun süredir mevcut olan kullanışlı bir Gmail özelliği, hem iOS hem de Android‘de mobil cihazlara da sunuldu.

Çevrimiçi bir satın alma veya ayrılmış uçuş için bir onay e-postası aldıysanız, Gmail‘in e-postadan alınan önemli ayrıntıları gösteren bir özet kartı görüntülediğini fark etmiş olabilirsiniz. Tüm e-postayı gözden geçirmeye gerek kalmadan, bu son derece yararlı özellik ilgili bilgileri öğrenebilir, böylece bir bakışta görebilirsiniz.

Ve şimdiye kadar web‘e özel oldu. Neyse ki, en son Gmail uygulama güncellemesi özelliği her yerde cep telefonlarına getirdi. Telefonunuz, yukarıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, alışverişler ve uçuşlar için özet kartları göstermeye başlamış olabilir.

Google‘ın görüntüleyebileceği kesin ayrıntılar perakendeci veya havayoluna göre değişir, ancak e-postanın bir takip numarası içermesi koşuluyla neredeyse her zaman öğelerin veya uçuşların adlarını, satın alma tarihini ve beklenen varış noktasını ve izleme sayfasının bağlantısını gösterir. . İPhone‘larda kart tüm ekranı kaplar (ve geçip kaydırılabilir), Android‘ler ise genişletilebilen ve yoğunlaştırılabilen daha küçük bir kart gösterir.

Cihazınızda henüz bir özellik yoksa, bir sonraki güncellemede görünmesini bekleyebilirsiniz, bu da bir hafta içinde tüm uyumlu cihazlara yayınlanacaktır.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.