Android ve iOS İçin Office Programları Geliyor
28 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

Microsoft, Android ve iOS platformları için Office’ in mobil sürümünü açıkladı. Şirket Ignite 2018 konferansında düzenlenen bir oturumda ileriki aylarda piyasaya sürmeyi planladığı güncellemelerden bazılarını dünyayla duyurdu.

Microsoft, Office’ in mobil versiyonunun, masaüstü kardeşiyle aynı kalitede olması için elinden geleni yapıyor. Office belgelerin eş zamanlı geliştirilmesini sağlayan bütün özelliklere kavuşmasını istiyor.

Şirket kullanıcıların sunumları sırasında, PowerPoint gibi office uygulamaları çalıştırırken, akıllı telefonları birer lazer göstericilere dönüştürmeyi sağlayan yeni özelliği de tanıttı. Ayrıca, Microsoft’ un yaptığı yeniliklerle bir tablonun fotoğrafını çekerek mobil uygulamaları ile düzenleyebilme gibi fonksiyonel olan özellikler üzerinde de çalışmakta olduğu belirtildi.

iPhone ve Android İçin Düzenlenen Office Platformunun Ne Zaman Faaliyete Geçeceği Merak Konusu

Microsoft’ un iPhone ve Android için yaptığı yenilikler akıllı cihaz kullanıcıları tarafından heyecanla beklenmektedir. Office programlarını, iOS ve Android için yapılandırmasıyla gündemde yer edinen Microsoft, bu güncellemelerin bilgisayarlardaki kadar iyi olmasını hedefliyor. Bu güncellemelerin faaliyete geçmesi için bir zaman çizelgesi sunulmadı. Yani akıllı cihazlarda yeni Office’nin ne zaman kullanılmaya başlanılacağına dair kesin bir açıklama yapılmadı. Fakat Microsoft’ un Android ve iOS’a daha fazla bağlı olduğu göz önünde bulundurulunca mevcut güncellemelerin ve yeni yeni özelliklerin kısa bir zaman içerisinde aktif bir hale gelmesi bekleniyor. Özellikle iPhone ve Android kullanıcılarının gözü kulağı bu haberde.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.