12 ay önce
12 ay önce

Android’e Arama Kaydetme Özelliği Geliyor

Bu yılın başlarında , Google’ın Telefon uygulamasına bir arama kaydı özelliği eklemek için çalıştığını ortaya koydu. Bu hafta, XDA Geliştiricileri Hindistan’daki bazı Nokia telefonlarına yayılmış olabileceğini bildirdi. Google’ın kendisi de bir aramayı kaydetmek için Telefon uygulamasının nasıl kullanılacağına ilişkin bir destek belgesi yayınladığından , bu özelliğin gelmesi daha da muhtemel görünüyor . Belge o zamandan beri kaldırıldı, ancak bir ekran görüntüsü aldık ve bunları sizlerle paylaşacağız.

Google destek sayfasına göre, bir aramayı kaydetmek için cihazın Android 9 veya sonraki bir sürümünü çalıştırması ve “desteklenen bir cihazda, ülke veya bölgede” Telefon uygulamasının en son sürümüne sahip olması gerekir. Ancak, bu cihazların, ülkelerin veya bölgelerin ne olduğunu belirtmedi. Bir çağrıyı kaydetmek, telefon uygulamasını açmak, çağrı yapmak veya almak ve ekrandaki kayıt düğmesine basmak kadar basittir.

Belge, bir çağrıyı ilk kez kaydettiğinizde, yerel yasalara uymakla sorumlu olduğunuzu bildirmeniz gerektiğini söyledi (birçok bölge, çağrı kaydından önce tüm tarafların onayını gerektirir). Şunu belirtir: “Kayda başladığınızda, karşı taraf çağrının kaydedildiğini bildiren bir açıklama duyar. Kaydı durdurduğunuzda karşı taraf, çağrı kaydının sona erdiğini bildiren bir açıklama duyar. ” Ayrıca belge, karşı taraf cevaplayana kadar, çağrı beklemede veya sessiz olduğunda veya bir konferans görüşmesi başlattıysanız kayıt yapamayacağınızı söyledi. 

Kaydedilen çağrılar bulutta değil cihazda saklanır. Bunlara Telefon uygulaması üzerinden erişebilirsiniz; Son Aramalar’a ve ardından arayanın adına dokunmanız yeterlidir. Buradan kaydı oynatabilir, silebilir veya e-posta veya mesajlaşma uygulamalarıyla aramayı paylaşabilirsiniz. 

Özelliğin Android’de geldiğini gördüğümüzde henüz bir kelime yok, ancak Hindistan’daki birkaç müşteri zaten onu görüyor ve Google bunun için kendi resmi destek belgesini yayınlıyor (ve sonra geri çekiyor), bunun olabileceğini tahmin ediyoruz.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap