Apple 2020’de 5 Adet Yeni İPhone Modeli Çıkaracağı İddia Edildi
12 Aralık 2019
Mücahit
Paylaş

Apple, analist Ming-Chi Kuo’nun son tahminine göre, 2020’de beş yeni iPhone modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.

MacRumors tarafından elde edilen TF International Securities adlı bir araştırma notunda Kuo, 2020’nin ilk yarısında 4.7 inç LCD ekranlı iPhone SE 2 için beklentilerini, ardından yüksek kaliteli all-OLED serisini takip etti. yılın ikinci yarısında 5.4-inç, iki 6.1-inç ve 6.7-inç modelleri.

Kuo, dört üst seviye modelin hepsinin Qualcomm X55 modemiyle 5G’yi desteklemesini bekliyor; yalnızca 6G veya 6G Sub-6G tipi modellerin kullanılabilirliğinin ülkeye göre değişeceğini de sözlerine ekledi.

Kuo, mmWave’li iPhone modellerinin Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Kore ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere beş pazarda piyasaya sürülmesini beklerken, Apple 5G hizmeti vermeyen veya sığ olan ülkelerde Sub-6G işlevini devre dışı bırakabilir Üretim maliyetlerini azaltmak için 5G penetrasyon oranı.

2020’de dört yeni yüksek kaliteli iPhone, JPMorgan analisti Samik Chatterjee’nin Çarşamba günü paylaştığı bir tahminle ortaya çıkıyor .

İPhone SE 2 olarak adlandırılan ve çerçevelere ve bir Touch ID giriş düğmesine sahip 4.7 inçlik bir ekran dahil ancak daha hızlı bir A13 çipi ve 3GB RAM içeren iPhone 8’e benzemesi bekleniyor . Cihaz, orijinal iPhone SE ve iPhone 8 gibi Kuo’ya göre tek objektifli bir arka kameraya sahip olmaya devam edecek

Dört üst düzey iPhone muhtemelen daha düz kenarları spor edecek yeni bir metal çerçeve de dahil olmak üzere iPhone 4’e benzemesi bekleniyor .

Kuo’nun tahminlerine göre 2020 senesi içerisinde çıkacak olan iPhone modelleri şöyle:

  • 4,7 inçlik iPhone SE 2: LCD ekran, tek arka kamera, 5G desteği yok
  • 5,4 inçlik iPhone 12: OLED ekran, çift arka kamera, 5G desteği var
  • 6,1 inçlik iPhone 12: OLED ekran, çift arka kamera, 5G desteği var
  • 6,1 inçlik iPhone 12 Pro: OLED ekran, üç arka kamera, 5G desteği var
  • 6,7 inçlik iPhone 12 Pro Max: OLED ekran, üç arka kamera, 5G desteği var

Alışılmış tarihlerden önce çıkardığı küçük ve az sayıdaki telefonlarıyla bilinen Apple, her geçen sene bu özelliklerinden biraz daha kopuyor gibi duruyor.