Apple 2020’de iPhone Ekran Üstü Parmak İzi Okuyucusu Ekleyebilir
7 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Bloomberg’in yeni bir raporuna göre , Apple ekran üstü parmak izi okuyucuları üzerinde çalışıyor. Ancak bu özellik önümüzdeki hafta açıklanacak yeni iPhone için hazır olmayacak. Apple’ın 2020’de ya da belki 2021’de piyasaya sürülebilir. 

Samsung, Huawei ve diğer Android üreticilerinden gelen en yeni akıllı telefonlarlı incelediyseniz, ekrandaki parmak izi okuyucularının gayet iyi çalıştığını görmüş olmalısınız. Telefonunuzun kilidini açtığınızda, ekranda bir parmak izi simgesi görebilirsiniz. Daha sonra herhangi bir parmak izi okuyucusu gibi çalışır – parmağınızı simgenin üzerine yerleştirip ve telefonunuzun kilidini açar.

Apple, 2017 yılında, parmak izi teknolojisi olan Touch ID’nin yerine iPhone X için Face ID’yi tanıttı. Ancak şirket artık, akıllı telefonlarına Touch ID’yi ekleyerek kullanıcılara birden fazla seçenek sunmak istiyor gibi görünüyor.

Tüm 2018 iPhone modelleri ve en son iPad Pro modelleri artık hepsi Face ID ile çalışıyor. Ancak yine de iPad Air veya MacBook Pro gibi bazı Touch ID cihazlarını satın alabilirsiniz. Parmak izi okuyucuları ayrı bir düğmeye entegre edilmiştir.

Bloomberg ayrıca Nikkei’nin gelecekteki bir iPhone SE ile ilgili raporunu da doğruladı . Apple düşük maliyetli yeni bir iPhone SE piyasaya sürdü.

İsmine rağmen, önceki iPhone SE tasarımı yerine iPhone 8 tasarımını temel alacak. İPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 ve iPhone 8’de bulabileceğiniz aynı 4,7 inç ekrana sahip olacaktı.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.