Apple , Apple TV İçin Bir Güncelleme Yayınlayabilir
5 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Tüm gözler bir sonraki iPhone’da , ancak Apple yeni bir Apple üzerinde de çalışıyor olabilir.Apple önümüzdeki hafta veya daha sonra yada bu sonbaharda açıklanabilir.

Anonim Twitter hesabı @never_released yeni bir Apple TV’nin (AppleTV11,1 veya J305AP) kod adını paylaştı . Geçmişte yayımlanmamış çeşitli Apple ürünlerinin kod adlarını bulma konusunda doğru çıktığını belirtelim.

MacRumors, yaklaşmakta olan büyük iOS sürümünün iç yapısında, iOS 13’te ayrı ayrı AppleTV11,1 referansını buldu . Hiçbir zaman, yeni Apple TV’nin bir çipte A12 Biyonik sisteme sahip olabileceğini ekledi.

Mevcut Apple TV 4K, bir çip üzerindeki A10X Fusion sisteminde çalışıyor. Bu çip aslında 2017’de piyasaya çıkan 10.5 inç ve 12.9 inç iPad Pro için tasarlandı.

Spesifik bir çarpma, Apple iOS, macOS ve tvOS üzerinde çalışan oyun abonelik hizmeti olan Apple Arcade’i başlatmak üzere olduğu için çok mantıklı olacaktır . Aylık sabit bir ücret karşılığında, iPhone’unuzda oyun oynayabilir ve sorunsuz bir şekilde Mac veya Apple TV’ye geçebilirsiniz.

Bir sonraki Apple TV’nin daha önemli değişikliklere sahip olup olmayacağı belli değil. Örneğin, Apple uzaktan kumandayı güncellemek için bu fırsatı kullanabilir.

Birçoğu daha uygun fiyatlı bir Apple TV cihazı da istedi. Apple, orijinal içerikli abonelik akışı hizmeti olan Apple TV + ‘ yı başlatmak üzere olduğundan, şirket hizmeti mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmaya çalışacaktır. Ancak A12 ile çalışan cihaz, Apple TV 4K’nın güncellemesine benziyor.