Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Apple, Güneydoğu Asya’daki İkinci Mağazası İçin Tayland’ı Seçti
Apple, Güneydoğu Asya'daki İkinci Mağazası İçin Tayland'ı Seçti

Apple, Güneydoğu Asya’daki İkinci Mağazası İçin Tayland’ı Seçti

 Güneydoğu Asya’nın hızla büyüyen pazarında, bölgedeki ikinci ’unun yerini ’ı seçtikten sonra çalışmalaını artırmaya devam ediyor.

Apple’ın web sitesindeki bir yayın, önümüzdeki ay açıldığında Bangkok’un en büyük alışveriş merkezi olacak olan yakında açılacak olan Iconsiam’da bir perakende satış mağazası işletecek. Apple Store, 10 Kasım’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bir Apple temsilcisi, TechCrunch’a, web sitesindeki bilgilerin gerçekten doğru olduğunu doğruladı.

Yeni mağaza, geçtiğimiz yıl Singapur’da Apple Store’un açılışını yapılmıştı. ABD firmasının ABD nüfusunun daha fazla internet kullanıcısı olan 650 milyon tüketicisi olan Güneydoğu Asya’daki ilk resmi varlığı .

Apple, Güneydoğu Asya için satış rakamlarını aşamıyor. Bölge, Japonya ve Çin’i dışlayan ve Apple’ın küresel gelirinin yaklaşık yüzde altı’sını oluşturan “Asya Pasifik’in geri kalanının” bir parçası.

Bu, Apple için bir düşüştür, ancak Güneydoğu Asya, satışlarının çift haneli bir oranda büyümeye devam ettiği dünyanın birkaç bölgesinden biridir. Bölgesel pazarlarda küçük bir paya sahip olan cihazlarıyla, özellikle fiyatlandırma ve taşıyıcı sübvansiyonları nedeniyle, Apple’ın perakende satışını hızlandırdığı anlaşılıyor.

Apple, Güneydoğu Asya'daki İkinci Mağazası İçin Tayland'ı Seçti

Bangkok’un ilk Apple Store’unu kuracak olan Iconsiam alışveriş merkezi hala yapım aşamasında ancak önümüzdeki ay açılması planlanıyor.

Apple’ın Asya’daki resmi varlığı, Kore, Tayvan ve Singapur’da mağaza açtığı son zamanlara kadar Çin, Hong Kong ve Japonya ile sınırlı kalmıştı . TechCrunch, Apple’ın Endonezya’nın başkenti Jakarta ve Vietnam’ı Güneydoğu Asya’daki bir sonraki mağaza lansman pazarları olarak düşündüğü emlak endüstrisindeki kaynakları anlıyor. Tayland mağazasını geçen yıl piyasaya sürmeyi planladığını, ancak mağazasına uygun olduğunu düşündüğü bir yer bulmak için uğraştığını düşünüyoruz.

Şu anda, Güneydoğu Asya’daki çoğu ülke, üçüncü taraflardan, resmi olmayan perakendecilerin, Alibaba’nın e-ticaret hizmetinden Lazada ve Apple’ın kendi çevrimiçi mağazasından “lisanslı” Apple mağazalarıyla hizmet veriyor. Bölgenin dışında uzun zamandır mağazalarını Hindistan’a getirmeye çalışmış, ancak fiziksel mağazaların faaliyetlerine ilişkin düzenlemeler ilerlemesini engellemiştir.

 

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir