10 ay önce
10 ay önce

Apple iOS 13.5, iPad ve iPhone Kullanıcıları İçin Ciddi Sorunları Resmi Olarak Doğrulandı

Yüksek pil tüketimine ilişkin artan raporların yanı sıra Apple müşteri desteği, iPadOS‘un iPad Pro‘da önyükleme döngülerine neden olabileceğini ve hem iPad hem de iPhone sahipleri için son derece popüler MP4 / MPEG-4 kapsayıcı formatının medya oynatılmasına neden olduğunu doğruladı.

Beklendiği gibi Apple şimdi iOS 13.5.1’i piyasaya sürdü . Ne yazık ki, yukarıda listelenen sorunlardan hiçbiri, cihazlarının hala MP4 oynatımını bozduğunu onaylayan kullanıcılarla ve iPadOS 13.5.1 durumunda, iPad‘lerin sıfırlanıp güncellenmesinin güncellemeden sonra önyükleme sorunlarından muzdarip olduğunu doğrulamıyor.

Peki iOS 13.5.1‘de neler var? Büyük unc0ver jailbreak için acil bir düzeltme içeriyor. Bu, açıkça başka bir yama içermediği için hızlı bir şekilde izlenen bir sürümdü ve jailbreak hayranları heyecanlanırken, sömürülen güvenlik açığı, daha az olumlu kazançlar için sömürülme riski taşıyor. İOS 13.5.1 yükseltme kılavuzum, getirebileceği yeni sorunlarla ilgili yeterli geri bildirim aldığımda bu gece yayınlanacak.

Apple yine şirket ile dün gece iOS iPadOS ve MacOS hizmetler indirdi iCloud kesintisi. Sonuç olarak, kullanıcılar “Seçtiğiniz uygulama mevcut değil” gibi hata mesajları almaya başladı. Web uygulamaları ve Apple Pay özellikle etkilendi. Apple’ın sistem durumu göstergesi artık tüm sorunların çözüldüğünü belirtiyor, ancak şirketin @AppleSupport Twitter hesabı, devam eden bazı sorunlar devam ettiği için kullanıcılara yardımcı olmaya devam etti. Bunların bir iOS, iPadOS veya macOS yazılım güncellemesine gerek kalmadan sunucu tarafında çözülmesini bekleyin.

Eski olanı parçalayan AppleInsider , 10.5 inç iPad Pro‘nun en sık “giriş yaptıktan sonra 30 saniye ile 45 saniye arasında” meydana gelen yeniden başlatmalardan etkilendiğini belirtir. Tam fabrika ayarlarına sıfırlama ve hatta aygıtları DFU moduna getirmek birçok kişi için sorunu çözmedi . İlginç bir şekilde, bu etkilenen iPhone‘ların izole raporları da var , sorun ise etkilenen kullanıcılar için hem iPadOS / iOS 13.4.1 hem de 13.5’e yayılıyor gibi görünüyor.

MP4 oynatma ile benzer bir hikaye ve hem 13.4.1 hem de 13.5’i kapsayan problem ve etkilenen kullanıcılar yerel uygulamalarla ve NPlayer ve üçüncü taraf uygulamalarla video kitaplıklarına Erişimini kaybetti aşılayın. Apple, iOS 11‘de varsayılan video kaydını HEVC’ye değiştirirken, bununla ilgili destek karışık kalıyor, bu yüzden MP4’e (hala dünyanın en popüler kapsayıcı biçimi) geçmek popüler bir seçenektir.

Bunu Apple‘a bildirdim ve bana daha önce denemediğim tek öneri tv uygulamasını silmek ve yeniden yüklemekti. Ama bu yardımcı olmadı. Hepimize iyi şanslar!” Dün etkilenen bir kullanıcıyı bildirdi .

Durduğu gibi, her iki sorunun da düzeltilmesi için bir zaman çizelgesi yoktur, ancak Apple, kullanıcıların iPhone‘larını hapse atmasını sağlayan sıfır günlük bir güvenlik açığının keşfinden sonra bir iPadOS / iOS 13.5.1 sürümüne öncelik vermeye hazır görünüyor . Bu güvenlik açığı, iOS 11’den bu yana tüm iOS sürümlerini de etkiler.

Buna rağmen, kullanıcıların iPadOS / iOS 13.5 sürümüne geçmelerini öneriyorum. Buradaki hatalar önceki iOS sürümlerini de etkileyebilirken, yeni sürüm, şimdiye kadar yapılan her iPad ve iPhone‘u etkileyen ciddi bir Apple Mail hatası ekliyor . Ayrıca, Coronavirus’a özgü yükseltmeleri hayatınızı kurtarabilir.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap