Apple iPhone 12’nin Kutu İçeriğine Şarj Cihazı Koymayacak
13 Temmuz 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Analist Ming-Chi Kuo, MacRumors tarafından elde edilen bir araştırma notunda, iPhone 12 modellerinin EarPod’ları veya kutuda bir güç adaptörü içermeyeceğini söyledi. Bu , Barclays’teki analistlerin bu hafta başında paylaştıkları bir tahminle aynı çizgide.

Kuo, Apple‘ın iPhone‘lar için isteğe bağlı bir aksesuar olarak yeni bir 20W güç adaptörü piyasaya süreceğini ve bu yıl içinde mevcut 5W ve 18W güç adaptörlerinin son üretimini yapacağını söyledi. Yeni 20W güç adaptörünün form faktörünün, aşağıdaki sızan fotoğrafta görüldüğü gibi hızlı şarj için USB-C Güç Dağıtımı ile 18W sürümüne benzer olduğu söyleniyor .

Kuo, iPhone 12 üretim maliyetlerinin 5G desteği nedeniyle önemli ölçüde artacağına inanıyor, ancak Apple‘ın yeni modelleri iPhone 11 serisine benzer bir fiyata satmasını bekliyor ve EarPod’ları ve güç adaptörünü kutudan çıkarmak maliyetleri düşürmenin bir yoludur . Apple muhtemelen böyle bir hareketin çevresel faydalarından da yararlanacaktır.

Barclays, Apple’ın iPhone 12 modellerinde bulunan tek aksesuar olarak bir Lightning – USB-C kablosu eklemesini bekliyor.

Kuo, Apple‘ın bu yıl içinde ikinci nesil iPhone SE ile 5W güç adaptörü de dahil olmayı durduracağını bekliyor ancak 12W güç adaptörünün mevcut nesillere 10.2 inç iPad, iPad Air ve iPad mini.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.