Apple Marka Telefonların Montajını Üstlenen Foxconn Yükselmeye Devam Ediyor
23 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

Apple daha önceden Pegatron firmasına yaptırdığı iPhone XR montajını geçen aydan itibaren Foxconn firmasına devretmiş durumdaydı. Foxconn için ise mali tablolar eylül ayı itibari ile yılın 3. çeyreğinde de yükselişe devam ediyor. Apple marka mobil cihazların montajının yanında Sony ya da Xiaomi gibi diğer mobil devlerinde telefon montajlarını yapan firma büyüme, büyürken de gelirini katlama konusunda oldukça başarılı.

Q3 Yani 3. Çeyrekte Raporlar Olumlu

Foxconn firması eylül ayında yılın üçüncü çeyreği için açıkladığı raporlar ile Amerika ve Çin arasında ki ticari savaşlara rağmen gelir artışını devam ettirdiğini göstermiş oldu. Her ne kadar Amerikan Başkanı tarafından Apple imtiyaz görse de firmanın başarısı taktire şayan. Bu ay açıklanan bu olumlu raporlar Foxconn için bütün yıl bazında değerlendirilen raporlara oldukça olumlu yansıyacak. Eylül ayında %30 gelir artışı sağlayan Foxconn 584,93 milyar Tayvan doları gelire yükselmiş durumda. Amerikan doları karşılığı 18 milyar 800 milyon dolar yapan Foxconn’un bu gelir artışının açıklanması ile beraber çoğu analist Apple’ın 3. çeyrek raporlarını da açıklamasını bekliyor.

Apple’ın iPhone XR Satışından Beklentisi Yüksek

Apple yeni çıkaracağı XR satışının oldukça fazla olmasını bekliyor. Bundan dolayı satış arttıkça üretiminde artması gerektiğini düşünen Apple, bu yüksek satış beklentisi nedeniyle Foxconn firmasını tercih etmiş olabilir. 800.000 den fazla çalışana sahip olan Foxconn ise yüksek tempolu çalışmasına devam ediyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.