Apple Music Çalma Listesini Güncelledi
23 Eylül 2019
Mücahit
Paylaş

Apple her zaman müziğini çok sevdi ve reklamları birçok yeni sanatçıyı destekledi. Apple Music üzerinden bu müziklere erişebilmeleri için hazırlanan çalma listesine yeni eklemeler yaptı.

Salı günü, Apple , şirket tarafından reklamlarda kullanılan müzik listesini güncelleyerek yeni iPhone 11 , iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max reklamlarında yer alan parçaları ekledi . Liste Apple Music’te ve şu anda yaklaşık altı saat süren toplam dinleme süresine sahip yaklaşık 99 parça.

Listedeki en son güncelleme , yeni “Harika Araçlar” reklamında kullanılan Les Gordon tarafından ” Flirting with Jane ” gibi şarkılar ekliyor .

“Apple Reklamlarında”, Apple tarafından kullanılan tüm müziklerin tam listesi değildir. Liste ve üzerindeki iz sayısı da bölgenize bağlı olarak değişir. Yalnızca Apple Music aboneliğinizde mevcut olan müzikleri içerir – ve o zaman bile tam değildir.

Mesela, ABD versiyonunda şu anda 98 parça bulunurken, İngiltere’de 99’u var . Aradaki fark, İngiltere’nin Apple’ın HomePod reklamlarında kullandığı gibi Lizzo’nun “Ben de değildim” .

Bu arada, Apple Music, Drake & Future tarafından 2016’dan itibaren “Apple Music – Taylor vs Treadmill” reklamında kullanıldığı gibi Drake & Future tarafından “Jumpman” a sahip ancak bu listede hiçbir bölgede yok.

Bir Apple Music aboneliğiniz varsa, tüm çalma listesini orada duyabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, yeni Apple Music sitesini kullanarak çevrimiçi olarak da görebilir ve önizleyebilirsiniz .