Apple Sarmal Ekranlar Üzerinde Çalışıyor
8 Kasım 2019
Mücahit
Paylaş

Patently Apple tarafından bildirildiği üzere Apple , daha önce gördüğümüz ekran koruyucu dosyalarında bir devamlılık patenti almıştır. Temel olarak, mevcut bir patent hakkında yeni bilgiler ekliyor veya daha önce kaydedilmiş olan detayları değiştiriyor.

Dolayısıyla bu patent tamamen yeni olmamakla birlikte, güncellendiği gerçeği, Apple’ın hala bu teknolojiyi düşündüğünü gösteriyor. Gerçekten bitmiş bir ürün haline getirip getirmediği henüz görülmedi.

Patente eklenen yeni bilgiler, bir cihazın etrafındaki cam ekranın “sürekli döngüsünü” belirtir: iPhone’unuzun önünde ve arkasında çalışacak bir ekran.

Diğer telefon üreticileri, şimdiye kadar alışmış olduğumuz standart cam ve metal plaka tasarımında yenilik yapmak için benzer yollar arıyor. Xiaomi Mi Mix Alfa bir kavram cihazı olarak etiketlenmiş ediliyor olsa da, bir etrafı sarılan ekranına sahiptir.

Başka bir deyişle, ilk evlat edinenler için ve çok iyi çalışmayabilir. Apple, herhangi bir yeni teknolojide genellikle çok dikkatlidir ve hazır olduğundan emin olmadıkça, tüketicilere herhangi bir donanım göndermez.

Samsung, ekranları sarma için patenti olan başka bir şirket ve ekranını birkaç yıl boyunca Galaxy telefonlarının kenarlarına doğru itiyor. Etrafını saran yeni katlanabilir mi?

Apple’ın planları ne olursa olsun, 2020 iPhone 12’nin bu kadar yenilikçi bir şeye sahip olması pek mümkün görünmüyor. El cihazı ile ilgili en yeni söylentilerden biri, 120Hz yenileme hızına sahip bir ekranla geleceğini gösteriyor .