Apple Yeni iPhone SE Modelini 2020 Yılının Başlarında Tanıtabilir.
6 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Nikkei’nin bir raporuna göre , Apple 2020 yılının başlarında iPhone SE’nin yeni bir versiyonunu piyasaya sürüyor olabileceğinin sinyalini veriyor.

İPhone SE’nin yeni bir versiyonunu ilk defa duymuyoruz. 2018, Apple’ın SE markasını bir iPhone SE 2 ile gençleştirmek istediğine dair pek çok söylenti oldu , ancak söylentiler sonunda hiçbir şeye ulaşmadı ; iPhone XR , Apple’ın olağan sürüm programından tek sapkınlık oldu. Bununla birlikte, 2020, daha küçük 2017 iPhone’un yenilenmiş bir versiyonunu gören adanmışlar olabilir.

Nikkei’nin raporuna göre, yeni iPhone SE  4.7 inç LCD ekranlı iPhone 8’e dayanacak . Bu, muhtemelen iPhone SE 2’nin çerçevesiz trendden vazgeçeceği ve iPhone 8’in kalın çerçeveli görünümüne geri döneceği anlamına gelir. Ancak, iPhone SE 2’nin çok daha küçük bir iPhone olabileceği anlamına gelir. 4.7 inçlik ekran, küçük bir gövdeye sıkışmış. Bu şaşırtıcı olurdu  ve en iyi küçük telefonlar listemizi alacak . Apple’ın çok daha ucuz bir iPhone için yeni bir kasa geliştirmesi muhtemel görünmüyor.

Ancak eski moda görünebilir, ancak bir özellik durgunluk olmayacak. Nikkei, iPhone SE 2’nin yeni A13 işlemcisi de dahil olmak üzere bu yılki 2019 iPhone’larının en önemli özellikleriyle gelmesini bekliyor . Bununla birlikte , Bionic A12 işlemcisi herhangi birisine fazlasıyla güç sağlayacağından Apple, iPhone XS’in özelliklerine uymaya karar verirse şaşırmayacağımızı söyledi.

Peki neden aniden yeni bir iPhone SE 2 ? Apple, Huawei’nin akıllı telefon sahnesinde büyük bir oyuncu olarak aniden ortaya çıkmasıyla korkmuş olabilir. Geçen yıl, Huawei, Apple’ın genel akıllı telefon satışlarında ikinci sırayı almasını geçti . Yeni bir orta seviye aygıtı, Apple’ın satışları canlandırmasının bir yolu olabilir.

Ayrıca, Apple’ın fiyatlarının geçtiğimiz yıl önemli ölçüde arttığını ve iPhone XS Max’in  1.099 $ ‘dan başlayan fiyatlarının arttığını belirtmekte fayda var. 750 $ ‘lık iPhone XR , Apple’ın fiyat etiketlerini yukarı doğru iterek bıraktığı boşluğu doldurmanın bir yolunu buluyor, ancak kesinlikle bir iPhone için $ 400 iPhone SE’ye benzer bir maliyeti olan bir istek var. 2020’nin başlarında göründüğünden daha yakın olmakla, öğrenmek için daha fazla bekleyecek zamanımız yok.

Şimdilik yeni bir iPhone SE olasılığımızın hepsi bu, ancak bulduğumuzda size daha fazla getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.