Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Apple’ın 2019’da 5G iPhone’a Olmayacak
Apple'ın 2019'da 5G iPhone'a Olmayacak

Apple’ın 2019’da 5G iPhone’a Olmayacak

Mobil cihazlardaki bir sonraki büyük gelişmelerden biri, belirli cihazlara gelmeyecek, ancak önümüzdeki birkaç yıl boyunca pek çok cihaz üzerinde bir etkiye sahip olacak. 5G ağlarının gelmesi ve şu anda sahip olduğumuzdan daha fazla bant genişliği ile ağların sunduğu daha hızlı indirme hızları olacağı. Bu güvenli bir iddia, 2019’da 5G’yi destekleyen birkaç akıllı telefonu görmeye başlayacağız, ancak yeni rapora göre, olmayacak.

Bu, Apple kullanıcıları için büyük bir sürpriz olarak görülmemeli, çünkü şirket genellikle yeni teknoloji ve özellikleri kendi cihazlarına uygulayarak zamanını diğerlerinin de kapıdan çıktığı şekilde bırakıyor. Fast Company’ye konuşan kaynaklara göre , iPhone için de 5G desteği ile aynı durumda olacak. Bu kaynak “Apple’ın planlarının bilgisi ile” ilk 5G iPhone’un 2020’de piyasaya sürülmesi planlandığını söylüyor.

Apple’ın bir yıl önce FCC onayı aldığı için bir süredir 5G teknolojisi ile test aşamasında olduğunu biliyoruz. Rapor, 5G iPhone’un Intel’in 8161 5G modemini kullanacağını, bununla birlikte test ve prototipler için 8060 selefini kullandığını belirtiyor. İkincisi, tüketiciler için bir cihazda kullanılmak üzere ısı dağılımı ve batarya tahliyesi ile ilgili çok fazla meseleye sahip gibi görünüyor.

Apple, bu performans sorunları için Intel’in çipinden memnun olmasa da, şirketin bir tedarikçi olarak Qualcomm kullanmasıyla ilgili süregelen sorunları, Intel’in teslim edememesi durumunda MediaTek ile bir yedekleme çipi sağlayıcısı olarak görüştüğüne inanıyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung'un en Tuhaf Telefonu Sızdı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Konu

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Bugün Samsung Galaxy F modeline biraz daha yakından bakıyoruz. Samsung’un Katlanabilir Telefonu olarak adlandırdığı cihazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir