Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi
21 Mayıs 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Apple, 22 Haziran’da yapılması planlanan geliştirici konferansında iOS 14‘ü açıklayacak . İOS‘un bir sonraki yinelemesinin sabırla beklemesine rağmen, sızıntılar ve raporlar zaten gelmeye başladı. Yeni bir rapora göre, iOS 14’te ‘Gobi’ adlı yeni bir AR uygulaması olabilir.

Rapor, iOS 14 dosyalarını alan ve uygulamayı tespit eden eski TechCrunch muhabiri Josh Constine’den geliyor. Ona göre, Gobi geleneksel QR kodlarını ve yeni bir dairesel QR kodunu tarayabilecektir . Ayrıca iOS 14 kodunda bulunan QR kodlarının bazı görüntülerini paylaştı. Aşağıda ekli olanları görebilirsiniz.

Constine ayrıca Gobi dosyalarında bulunan kodun uygulamanın bazı Starbucks konumlarında indirim sunmak için konum verilerini kullanabileceğini ima ettiğini de bildiriyor.

Bunun dışında, Constine , iOS 14‘teki Find My uygulamasında bulduğu bazı yeni sesler hakkında bilgi paylaştı . Bunlar arasında ‘önde açık’, ‘önde kapalı’, ‘yakın’ ve diğerleri. Bu sesler, aradığınız cihazlara yaklaştıkça veya uzaklaştıkça çalacak gibi görünüyor. Bu aynı zamanda çok dedikodulu Apple AirTag’lerle çalışan bir şey olabilir , ancak bu noktada sadece spekülasyon.

iOS 14‘ün ilk geliştirici önizlemesi 22 Haziran’da WWDC’de yayınlanacaktır.