Artık Spotify’dan Facebook Stories’ten Müzik Paylaşabilirsiniz
4 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Spotify Bugün , müzikleri arkadaşlarınızla (ya da bir sanatçıysanız hayranlarla) paylaşmanın yeni bir yolunu – 15 saniyelik şarkı önizlemelerini içeren yeni bir Facebook Stories entegrasyonu yoluyla duyurdu . İzleyiciler ayrıca isteğe bağlı olarak daha fazla bilgi almak için Spotify uygulamasına yönlendirilmek üzere Öyküdeki “Spotify’da Oynat” düğmesine tıklayabilir.

Onlara genelinde yeni müziği tanıtmak için başka bir yol verir gibi özellik, büyük ölçüde sanatçılar ve akılda kendi ekipleri ile tasarlanmıştır Facebook’un sosyal ağ. Müzisyenler ve yöneticileri bugün Spotify uygulamasının paylaşım özelliğini sık sık kullanarak içeriklerini Instagram, Twitter, WhatsApp ve başka yerler de dahil olmak üzere sosyal medyaya göndermek için kullanıyorlar.

Geçen yıl, Spotify , Facebook’un diğer üçüncü parti uygulamalardan Facebook ve Instagram Stories ile paylaşmaya başladığını duyurmasının bir parçası olarak, albümleri, parçaları ve çalma listeleri de dahil olmak üzere Instagram Stories ile müzik paylaşmanın bir yolunu sundu .

O zaman, şirket yakında Facebook Stories ile entegrasyonun geleceğini söyledi.

Instagram’da piyasaya sürülmesinden bu yana, paylaşım özelliği hem Spotify hem de Instagram için karşılıklı olarak faydalı olmuştur, çünkü daha fazla müzik keşfi için Spotify uygulamasına trafik geri gönderirken kullanıcıların Öykülerini daha ilgi çekici hale getirmiştir.

Bununla birlikte, Facebook Hikayeleri ile paylaşım için çok fazla talep olma olasılığı yoktur.

15 saniyelik klipleri Facebook Hikayeleri ile paylaşmak için, Spotify uygulamasından “Paylaş” düğmesine basacak ve Facebook’u hedef olarak seçeceksiniz.

Not: Yayınlanan Spotify’ın gösterdiği resim olarak News Feed ile paylaşma seçeneğini görmüyoruz (yukarıya bakın. Bunun yerine, “Facebook” a dokunmak, sizi yukarıdaki tweet’de gösterildiği gibi, Story arayüzüne doğru başlatıyor. 

Öyleyse, Hikayenizi normalde Öykü düzenleme araçlarını kullanarak yaptığınız gibi özelleştirebilir ve onu profilinize gönderebilirsiniz. İzleyiciler 15 saniyelik şarkı klibini duyacak ve daha fazla bilgi almak için Spotify’a gitmek için öğesine dokunabilir.

Spotify geçmişte Facebook Story paylaşımını teklif etmişti, ancak erişim daha sonra çekildi.

Bu şarkı önizlemeleri yalnızca Stories ile tek bir parça paylaştığınızda çalışır. Spotify, albümler, çalma listeleri veya bir sanatçı profili sayfası gibi başka içerikleri paylaşmayı seçerseniz, izleyicilerin o içeriğe tıklayabildiğini, ancak önizleme duymadıklarını söylüyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.