Asus Zenfone Max Pro
16 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

Asus Zenfone Max Pro Teknik İncelemesi

Asus, Türkiye’de son yıllarda ekonomik olarak sunmuş olduğu akıllı telefonlar ile lider bir marka haline gelirken, özellikle bu telefonlarda sunulan batarya kapasitesi, kaliteli ekran ve kamera kalitesi gibi birçok nokta ile beğeni kazanıyor. Asus, Zenfone ile başlayan macerasını daha ilerleyen versiyonlara ulaştırarak, son dönemde 2018 yılının en çok dikkat çeken telefonlarından biri olarak asus zenfone max pro cihazını sunuyor. Sizin için bu telefon üzerinde yapmış olduğumuz inceleme sayesinde öncelikli olarak telefonun en iyi pil ömrü sunan modellerden biri olduğunu belirledik. Teknik olarak birçok farklı özelliği bir arada bulunduran bu cihaz, kullanım kolaylığı ve pratikliği ile birlikte kaliteli bir deneyim sunuyor.

Asus Zenfone Max Pro Teknik Özellikleri Nelerdir?

Öncelikli olarak uzun kapasiteli bir pil ömrüne sahip olan asus zenfone max pro cihazı, Qualcomm’un 8 çekirdek işlemcisini barındırıyor. 1.8 GHz hızında çalışan Snapdragon 636 işlemci ile birlikte telefon üzerinde grafik birimi olarak Adreno 509 taşıyor. Ram bellek konusunda 4GB gibi yüksek bir değere sahip olan cihazda 64 GB dahili hafıza bulunmakla birlikte istediğiniz durumda micro SD hafıza kartı kullanarak telefonun kapasitesini artırabiliyorsunuz. Özellikle ilgi çeken noktalardan biri olarak telefonun arka kamerası f/2.2 diyafram değerine sahip olarak 13 megapiksel kullanım sağlıyor. Ayrıca cihazın arka kısmında ek bir kamera olarak f/2.4 5 megapiksel bir portre kamerası yer alıyor. Cihazın ön kısmında ise selfie kamerası için 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera yer alıyor.

Asus Zenfone Max Pro Modelinin Geniş Kapsamlı Özellikleri

5000 mA pil gücü ile birlikte 8.5 milimetrelik bir kalınlığa sahip olan bu pil telefonun çok daha uzun ömürlü bir şekilde konuşma ve işlem yapabilme imkanına sahip olmasını sağlıyor. Genel olarak piyasada 2500 ile 3000 TL arasında değişen fiyatlarla sunulan asus zenfone max pro, çok şık bir tasarıma sahip olmakla birlikte yüksek bir performans kalitesi sağlıyor. Sürekli bir şekilde Asus tarafından yayınlanan güncellemeler ve Android sistemi için yayınlanan yazılım güncellemeleri ile birlikte telefon çok daha hızlı bir konuma ulaşıyor.