Bir Sonraki Apple Watch Uyku İzleme Özelliğine Sahip Olabilir
7 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Ayrıntılar, bir sonraki Apple’ın potansiyel olarak önemli özelliklerinden biriyle yüz yüze geldi.Watch – uyku izleme. Bloomberg başlangıçta Apple’ın bir uyku izleme özelliği üzerinde çalıştığını bildirdi ve 9to5mac şimdi uygulamanın nasıl çalışabileceğini detaylandırıyor.

Yeni özellik, bir sonraki Apple Watch’ta işe yarayacak. Yeni cihaz önümüzdeki hafta Apple’ın iPhone etkinliğinde veya bu sonbaharda daha sonraki bir etkinlikte tanıtılabilir . Mevcut cihazların yeni özelliği de destekleyip desteklemediği açık değildir.

Uyku takibini etkinleştirmek için herhangi bir ek donanıma ihtiyacınız yoktur; bileğinize sarılı bir Apple Watch yeterlidir. Etkinleştirildiğinde, Apple Watch hareketlerinizi ivmeölçer kullanarak izleyecektir. Apple ayrıca kalp atış hızı sensöründen de faydalanmayı planlıyor. İlginç bir şekilde, şirket sesleri dinlemek için mikrofonu da kullanabilir.

Uyandığınızda, gecenizin kalitesini iPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasında kontrol edebilirsiniz. 9to5mac’a göre, Apple Watch’ta da yeni bir Sleep uygulaması olacak.

Çoğu insan telefonunu çalar saat olarak kullandığından, Apple alarmınızı Apple Watch’ınıza yansıtır. Bu şekilde, alarm önce Apple Watch’ta çalar ve iPhone’u yedek olarak kullanır. Apple Watch’taki alarmı sadece titreşimle sınırlayabilirsiniz. Bu özellik, aynı programa sahip olmayan için özellikle kullanışlı olacaktır.

Pil ömrü söz konusu olduğunda, Apple size yatmadan önce Apple Saatinizi şarj etmenizi hatırlatan bir bildirim gönderebilir. Apple Watch’un küçük bir pili olduğunu unutmayın, bu yüzden zaman kaybetmeden şarj olur. Birkaç dakika içinde kolayca yeterli pil ömrü elde edebilirsiniz.

Bu özellik, bir sonraki iPhone ile özellikle iyi çalışacaktır. Söylentiye göre Apple, yeni iPhone’a ters kablosuz şarj ekleyecektir. Bu, doğrudan iPhone’unuzdan şarj etmek için Apple Watch’unuzu iPhone’unuzun arkasına koyabileceğiniz anlamına gelir.

Uzun süredir Apple Watch kullanıcısıysanız, Apple ayrıca ikinci bir Apple Watch seçmenize ve bunu özel bir uyku izleyiciye dönüştürmenize izin verebilir. Yatağa giderken sadece bir Apple Watch’tan diğerine geçmek zorunda kalacaksınız.