Color OS 7 Oppo Cihazlara Android 10 Getirecek
5 Aralık 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Oppo, geçtiğimiz günlerde Avrupa’da daha fazla ürün satmak için çaba sarf etti, Reno 10x Zoom kampanyasını önledi. Donanım oldukça etkileyiciydi , ancak yazılım deneyimi hala arzu edilmeyen bir şey bırakıyor – Color OS, batılı kullanıcılar tarafından iyi karşılanmadı. Oppo Android 10’a dayanan derisinin en son sürümünü açıkladığından, bu durum kısa sürede iyileşmeye başlayabilir.

Color OS 7, 26 Kasım’da Hindistan’ın New Dehli kentinde gerçekleşecek küresel bir lansman öncesinde Çin’de ilan edildi. daha önce görmüş, ancak diğer UI tweaks ve daha fazla özelleştirme seçenekleri arasında Oppo Sans ve yeni bir renk paleti adlı yeni bir yazıya sahip olacak.

Yeni özelliklerin , OnePlus telefonlarındaki Zen Mode’a benzer şekilde, kullanıcıları telefonlarından biraz uzaklaşmaya teşvik etmek için sistem genelinde bir karanlık mod ve yeni bir Odak modu içerdiği söyleniyor . İşletim sistemi güncellemesi Oppo’ya göre,% 25 daha hızlı başlangıç ​​hızları ve% 40 daha verimli bellek yönetimi gibi performans iyileştirmeleri de sağlayacak.

Gizmochina’ya göre Color OS 7, 25 Kasım’da Oppo Reno, Reno 10x Zoom, Reno FC Barcelona Sürümü, Reno Ace ve Reno Ace Gundam Sürümü ile başlayacak. Reno 2, Aralık ayında Oppo’nun diğer telefonları yeni yılda güncellemeler almaya başlamadan önce bir süre izleyecek.

Eski Oppo alt markası Realme şimdi ayrı bir işletme olarak kullanılıyor, ancak yine de aynı yazılımı kullanıyor. Görünüşe göre, X2 Pro gibi Realme telefonlarına gelecek olan Color OS 7 sürümü, Oppo telefonlarının aldığıdan farklı olacak ve Android’i stoklamak için çok daha yakın olacak . Bunu duymak güzel, ancak Realme cihazları gelecek yılın şubat ayına kadar güncellemeleri almayacak, bu da Realme donanımının verdiği söz verildiğinde biraz hayal kırıklığı yarattı. Ancak Realme cihazlar bu güncellemeye en erken önümüzdeki senenin şubat ayında kavuşabilecek.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.