Dropbox Yeni Güncellemeleri Duyurdu
21 Haziran 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Dropbox bugün, birçoğu güvenlik odaklı olan ve bu ayın başlarında ilk kez tespit edilen şifre yöneticisi de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sunuyor ; dosyalarınızda doğum belgesi gibi belgeleri saklama amaçlı bir “kasa”; ve bilgisayarınızı Dropbox hesabınıza yedeklemenin yeni bir yolu.

Dropbox Şifreleri adı verilen şifre yöneticisi, şifrelerinizi 1Password veya LastPass gibi özel bir şifre yöneticisi ile ancak Dropbox hesap kimlik bilgilerinizi kullanarak tek bir yerde saklamanızı sağlar. Dropbox Parolalarının piyasaya sürülmesi, Dropbox’ın geçen yıl şifre yöneticisi Valt‘ı satın almasını izliyor.

Şirketin yerel bir şifre yönetimi özelliği oluşturmasının nedenlerinden biri, şifre yönetiminin “bugün Dropbox için baskın kullanım durumlarından biri” olduğunu gözlemlemesidir. Dropbox ürün şefi Timothy Young, Verge’ye bir röportajda söyledi. İnsanlar Dropbox’ı sadece şifrelerini saklamak ve yönetmek için kullanmaz – umarım düz metin olarak değil? – aynı zamanda mevcut şifre yöneticilerini Dropbox ile senkronize ediyor.

Dropbox ayrıca, hassas dokümanları saklamak için Dropbox hesabınızda güvenli bir yer olarak tasarlanmış Dropbox Vault‘u başlatıyor. Kasanızı altı haneli bir PIN ile güvenceye alabilirsiniz ve Dropbox, dosyaların karşıya yüklendiklerinde, indirildiklerinde ve Dropbox sunucularında depolandıklarında şifreleneceklerini söylüyor. Acil bir durumda Dropbox Kasanıza erişimi seçici bir şekilde paylaşmanız gerekirse, şirkete göre bunu hesabınızın tamamını açmadan yapabilirsiniz.

Dropbox ayrıca Mac veya PC’nizdeki klasörleri Dropbox’a otomatik olarak yedeklemenizi sağlayan yeni bir hizmet sunuyor. Sen bunu seçerseniz, Genç söyler kadar Dropbox sırtlarını klasörleri seçmek mümkün olacak.

Dropbox Parolaları ve Apps Kasası, bugün 11,99 $ ‘dan başlayan Dropbox Plus‘daki tüm mobil kullanıcılar için beta sürümünde mevcuttur . Şirkete göre, mevcut tüm diğer Dropbox Plus kullanıcıları önümüzdeki haftalarda her iki ürünün betalarına erişebilecekler. Dropbox, bilgisayar yedekleme özelliğinin bugün Dropbox Basic, Professional ve Plus kullanıcıları için beta olarak sunulacağını söylüyor.

Ayrıca, Dropbox, HelloSign eSignature uygulamasını Dropbox içinde yerel bir özellik haline getirir, yani Dropbox’tan ayrılmadan belgeleri gönderebilir, alabilir ve imzalayabilirsiniz. Entegrasyon, Dropbox’ın geçen yıl HelloSign’ı satın almasını takip ediyor . Dropbox, önümüzdeki haftalarda özel beta sürümünde “bir kullanıcı alt kümesi” için kullanılabileceğini ve gelecek ay tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini söylüyor.

Dropbox ayrıca, Dropbox ile çalışan üçüncü taraf uygulamaları daha iyi bulmanıza yardımcı olmak için Dropbox Uygulama Merkezi olarak adlandırdığı şeyi başlatıyor. Daha önce bu uygulamaları bulmak istiyorsanız, hesap ayarlarınızı incelemeniz gerekiyordu, bu nedenle Uygulama Merkezi’yle amaç, insanlara kullanabilecekleri uygulamaları ve entegrasyonları bulma konusunda merkezi bir yer vermektir. Dropbox App Center, şirketin platformdaki 40’tan fazla ortağıyla bugün beta olarak “kullanıcıların bir alt kümesi” için kullanılabilecek. Dropbox’a göre, “daha geniş kullanılabilirlik” bu yılın ilerleyen saatlerinde geliyor.

Ve son olarak, bir faturalandırma planı altında altı kişiye sahip olmanızı sağlayan bir aile planı olan Dropbox Ailesi var. Dropbox Ailesi önümüzdeki birkaç hafta içinde Dropbox Plus kullanıcılarına ve bu yılın sonundaki tüm kullanıcılara sunulacak.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.