12 ay önce
12 ay önce

Facebook Messenger Rooms Özelliğini WhatsApp’a Getirecek

COVID-19 koronavirüs bizim için en çok anlam ifade eden insanlarla iletişim kurma şeklimizi değiştirdiğinde, en son WhatsApp beta güncellemesi Facebook Messenger Rooms entegrasyonu kazanacağımızı ima ediyor.

Bu özellik tam olarak yeni değil, çünkü WhatsApp ana şirketi Facebook tarafından resmi Twitter hesaplarında resmi olarak duyuruldu . Ancak, özelliği mobil uygulamada görüp görmeyeceğimiz veya ne zaman göreceğimiz belli değildi. WABetaInfo dışında bir kişi tarafından WhatsApp’ın en son sürümü 2.20.139 Android beta derlemesinde bir geçiş buldu.

Bu hareket, Facebook’un görüntülü arama uygulaması Zoom’un son patlamasına karşı doğrudan mücadelesinin bir parçası. Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram uygulamalarından yararlanarak Messenger Rooms, milyarlarca cihazda çok sayıda donanım üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilecektir.

Tabii ki, bu özellik henüz canlı veya kullanıcılara yönelik değildir. Bunun yerine, WhatsApp’ın Messenger Odaları özelliği için potansiyel olarak süper hızlı bir şekilde destek kazanacağını ima ediyor. Daha fazla insan yerel yönetim öz izolasyonu ve kilitleme prosedürlerini izledikçe, Facebook hızla kendi uygulamalarında yaygınlaştırmak istiyor. Messenger Rooms’un Messenger’ın ardından WhatsApp’a da gelmesi yüksek ihtimal olarak gözüküyor.

Yaklaşan Facebook Messenger Canlı Yayın Odalarını son WhatsApp video arama sayısını 8’e yükselti ve koronavirüs salgını nedeniyle sadece arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurması için birçok kişi için ilk çağrı noktası olabileceğini görebilirsiniz.

Özelliğin birkaç ülkede piyasaya sürüldüğü söyleniyor, ancak Facebook, WhatsApp’ın en son beta yapısında kullanıcı tarafından belirtilen seçenek belirtmedi. Canlı olduğunda, herkesin doğrudan bağlantıyla istediği zaman katılabileceği bir “Oda” oluşturabilirsiniz. WhatsApp veya Facebook Messenger’a sahip olmanız gerekmediğinden, ekstra bir yazılıma ihtiyaç duyulmaması basitliği nedeniyle Odalar özelliği büyük olasılıkla birçok kişi için çok popüler olacaktır.

Seçeneğin ne zaman resmi olarak yayınlanacağından emin değiliz, ancak önümüzdeki haftalarda bir açıklama geleceğini düşünüyoruz.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap