Ana Sayfa / Uygulamalar / Facebook Messenger Uygulaması Nedir
Facebook Messenger Uygulaması Nedir

Facebook Messenger Uygulaması Nedir

Messenger Uygulaması Nedir?

Arkadaşlar ile sürekli irtibat halinde olmak, haberleşmek ya da her türlü bilgi ve haber alışverişi için günümüzde birçok insanın kullandığı uygulamalardan biri olan Facebook, anında konusunda yaptığı yenilikler ile birlikte Facebook Messenger uygulamasını sunuyor. Bu ile birlikte Facebook listesinde bulunan arkadaşlarınız ile anlık sohbet daha rahat bir hale gelecektir. Bu ile birlikte gönderilen mesajların daha hızlı bir şekilde karşı tarafa iletilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca sadece mesajlaşma değil, bu ile birlikte sesli arama ya da görüntülü haberleşme de mümkün olmaktadır. Facebook uygulamasından ayrılan Messenger ile birlikte Facebook uygulamasını açmadan da mesajlara erişmek mümkün hale gelmiştir.

Facebook Messenger Uygulaması Nedir

Facebook Messenger Uygulaması ?

Birçok kullanıcısı tarafından gerek anlık mesajlaşma gerekse sesli ve görüntülü aramalar için sıklıkla kullanılan haberleşme uygulamalarından biri olan Facebook Messenger uygulamasını kullanmak için yapılması gerekenler merak konusu olabilmektedir. Bu uygulamadan yararlanabilmek için ilk olarak kullanılan akıllı telefona ya da tablete bu uygulama indirilir. İndirildikten sonra uygulamaya giriş yapmak için Facebook hesabı kullanılır. Facebook hesabı olmayan kişiler internet adresine giderek ücretsiz olarak kısa sürede kendilerine ait bir Facebook hesabı alabilirler. Facebook hesabı kullanılarak giriş yapılır ve uygulama kullanmaya hazır hale gelir. Telefonda kayıtlı olan ya da Facebook’ta arkadaş olan kişileri Messenger’a eklemek için senkronize etme özelliğinden yararlanılabilir.

 

Facebook Messenger Özellikleri Nelerdir?

İnternet üzerinden anlık haberleşme için insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biri olan Facebook Messenger mesajlaşma konusunda kullanıcılara birçok kolaylık ve avantaj sunmaktadır. ya da kablosuz ağlardan yararlanılarak kişi listesindeki herhangi bir kişi ile mesajlaşmak, sesli arama yapmak ya da görüntülü görüşme yapmak mümkündür. Bununla birlikte gönderilen mesajların iletilip iletilmediğini ya da okunup okunmadığını öğrenmek mümkündür. Bu sayede gönderilen mesajların gözden kaçmaması sağlanmaktadır. Ayrıca bu uygulama üzerinden fotoğraf, ses, video ya da belge gibi çeşitli dosyaların paylaşımı yapılabilmektedir. Bunlara ek olarak birden fazla kişi sohbete eklenerek grup görüşmeleri yapmak mümkün hale gelmiştir.

Benzer Konu

Tumblr Uygulaması App Store'dan Kaldırıldı

Tumblr Uygulaması App Store’dan Kaldırıldı

Tumblr uygulaması, Apple’ın indirme mağazasından gizlice çekilmekte olan popüler blog hizmeti için iPhone yazılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir