Ana Sayfa / Uygulamalar / Facebook’un Yeni Uygulaması Lasso
Facebook'un Yeni Uygulaması Lasso

Facebook’un Yeni Uygulaması Lasso

, gençlere tekrardan kazanmak adına en son sosyal medya uygulamalarından alıntı yapması söz konusu olduğunda bu bir taktik olarak görüp ve başka bir örnek geldi. Şirket, ve için yeni uygulaması ’yu piyasaya sürdü ve açıkçası, gençler arasında gittikçe daha popüler hale gelen bir video uygulaması olan TikTok ile aynı işlevselliği sunmak üzere tasarlandı.

TikTok’un şöhret iddiası, kullanıcıların günümüz gençliğinden gelen dudak senkronizasyonu kliplerin artmasına neden olan kısa videoları videoya kaydetmelerini sağlıyor. Facebook’un Lasso’su “herkesin eğlenceli efektlerle kısa videolar oluşturması ve paylaşması kolay” ve “kitlesel bir müzik kütüphanesi” içeriyor. TikTok gibi müzik setleriyle dudak senkronizasyonu ve dans videolarını etkinleştirmenin yanı sıra, Lasso kullanıcıları da kısa , ama benzeri klipler göreceğiz.

Facebook'un Yeni Uygulaması Lasso

Sosyal medya uygulamalarının standart işlevselliği, diğer kullanıcıları izleme, videolara hashtag ve filtreyle arama yeteneği dahil olmak üzere, Lasso’da bulunur. Kullanıcılar, Facebook veya Instagram hesaplarıyla oturum açar ve profil sayfalarına, fotoğraflarına ve videolarına erişim izni vermelidir. Bir Lasso videosu oluşturduktan sonra, isteğe bağlı olarak yakın bir gelecekte gelebilecek benzer Instagram hikayeleri entegrasyonuyla bir Facebook Hikayesi olarak paylaşılabilir.

Facebook’un Lasso’yu resmi bir duyurudan çok az şeyle kullanıcılara sunulması ilginç. Ekim ayında, uygulamanın geliştirilme aşamasında olduğunu belirttikten sonra. Gerçekten gördüğümüz tek şey , uygulamanın ürün yöneticisinden bir tweet . Facebook’un TikTok’un trendine ayak uydurmak için uygulamayı kullancılara sunması muhtemel olsa da, içerik oluşturucuların oluşturduğu bir topluluğun erken sunulduğunu öne süren çok sayıda video içeriği var.

Bir önceki yazımız olan İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor başlıklı makalemizde , ios ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Tumblr Uygulaması App Store'dan Kaldırıldı

Tumblr Uygulaması App Store’dan Kaldırıldı

Tumblr uygulaması, Apple’ın indirme mağazasından gizlice çekilmekte olan popüler blog hizmeti için iPhone yazılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir