Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / FBI, Polislere iPhone Hakkında Uyarıda Bulundu
FBI, Polislere iPhone Hakkında Uyarıda Bulundu

FBI, Polislere iPhone Hakkında Uyarıda Bulundu

, Polislere Uyarıda Bulundu

FBI tarafından daha önce bir suçluya ait olduğu öne sürülen model bir telefon zorla özelliği kullanılarak açtırılmıştı. Bunun ardından ise bazı yasal metinlere zorla veya isteyerek suçlu da bulunan veya Xs serisinin Face ID özelliği kullanılarak açılabileceği konusunda bazı esneklikler eklendi. FBI ise polislerin uzun süre telefonlarına bakmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Şifre İstemesi

iPhone X özelliği gereği sahibinin yüzünü tanımlayarak açılması ile ünlenmiş son model bir telefondur. Belli bir süre ekrana bakan yabancı birinin ise telefonu açmak istemesi telefon tarafından fark edildiğinde ise güvenlikle alakalı bir durum söz konusu olduğunu düşünüldüğünden telefon kendini korumaya almaktadır. Korumaya alınan telefon ise sahibi tarafından belirlenen bir şifrenin girilmemesi halinde kesinlikle açılmaz. Bundan dolayı FBI polisleri bu özellik konusunda uyardı.

FBI, Polislere iPhone Hakkında Uyarıda Bulundu

 

İşleri Zorlaştırabilir

iPhone Face ID özelliği sayesinde şifre isteme durumuna geçtiğinde açılması daha zor bir duruma gelmektedir. Şifrenin açılması veya kırılması ile geçecek zaman işlerin daha da karışmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı telefonu açmaya çalışmak ve uzun süre bunu denemek yerine telefonun iş birliği ile açılması yönünde adım atmak daha mantıklı olacaktır. Bunun zorla veya isteyerek yapıldığı bazı olaylar ile karşılaşılması ise kafalarda soru işaretlerine neden olmuştur. Uygulamaya sıcak bakan veya reddeden ülkeler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde , iphone ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir