12 ay önce
12 ay önce

Galaxy S20 Heyecan Verici Yeni Kullanıcı Deneyimi Yükseltmeleri Yapıyor

Yenilikçi kamera özelliklerinden sohbet, akış ve oyun oynamanın yeni yollarına kadar, Galaxy S20 serisi heyecan verici mobil deneyimler sunmak için tasarlanmış özelliklerle dolu. Duyusal geri bildirimin nüansları, cihazımızın ekrandan ekrana geçiş yolu, mesaj yazmaktan aldığımız dokunsal his veya özelleştirilmiş müzik ve seslerin ruh hali ve duyguları iletme biçimi olsun, cihazlarımızı kullanma hakkındaki hislerimizi değiştirebilir.

Samsung, Galaxy S20 serisinin temelini oluşturan UI tasarımı ile her ayrıntıyı dikkate aldı. Samsung’un bu tatmin edici duyusal deneyimi nasıl gerçeğe dönüştürdüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Huzur İçinde Kaydırma, Yakınlaştırma ve Keşfetme

Bir ekranın ‘yenileme hızı’ bir monitörün saniyede yeni bilgi yükleme sayısını ifade eder. Galaxy S20 serisi, 120Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip ve görüntüleme deneyiminin görev ne olursa olsun etkileşimde bulunmasını ve tatmin edici olmasını sağlıyor.

Ekran sadece gözleriniz için daha kolay olmakla kalmaz, daha yüksek yenileme hızı, hareket veya animasyon içeren her şeyin daha pürüzsüz göründüğü anlamına gelir. İster favori web sitenizde geziniyor olun, ister Ana ekranınızdaki uygulamalar arasında geçiş yapın ya da bir oyun oynayın, daha parlak bir deneyim yaşayacaksınız.

Doğal, Dinamik Etkileşim

Bir UI 2’nin hareket ve etkileşim tasarımı, akıllı telefonlardan katlanabilir cihazlara ve tabletlere kadar çeşitli Galaxy cihazları için optimize edilmiştir. Ekran boyutundan bağımsız olarak Samsung, kullanıcı arayüzünü zahmetsiz ekran geçişlerine izin verecek şekilde tasarladı ve yıllar boyunca yapılan hızlı ve zarif tasarım başarılarını sergiledi. Bu tasarım başarıları Galaxy S20 için bir kullanıcı arayüzünde sezgisellik, sorunsuzluk, somutluk ve özünde canlılık ile sonuçlandı.

Gelen bir telefon çağrısını almaktan, bir uygulamanın simgesini Ana Ekranın etrafında hareket ettirmeye kadar, Galaxy S20’nin etkileşim yanıtları cihazın işlevlerine sezgisel olarak uyar.

Arayüz yanıtları da kesintisizdir ve dokunmatik girişlerinize sorunsuz ve sürekli geri bildirim sağlar. Örneğin, Ana Ekrandan bir uygulama başlatılırken simge genişler ve ekran daha doğal hissettiren tek bir hareketle yeni bir sayfaya geçer.

Kesintisizliğine ek olarak, Galaxy S20 kullanıcı kontrolüne gerçek zamanlı olarak yanıt verir ve somut, tatmin edici geri bildirim sağlamak için hassas dokunuşları anlar.

Bu deneyime ek olarak, Galaxy S20’nin sağladığı basitleştirilmiş bildirim ve diğer uyarılar tarzı da var. Canlı animasyonlar ve özlü düzenler, bilgileri net ve canlı bir şekilde sunar.

Dokunsal Memnuniyet

Bir telefonun dokunsal geribildirimi, tatmin edici kinestetik iletişimi (veya titreşimi), onunla etkileşime girdiğinizde telefonunuzdan alırsınız. Galaxy S20’nin dokunsal geri bildirimini tasarlarken, Samsung iki şeye öncelik verdi: tatmin edici bir his ve ilgili özelliklere ve eylemlere dokunsal geri bildirim uygulamak. Duyumları hissedeceğiniz alanlardan biri de kamera.

İnce ayarlı titreşimler, resim çekmek, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak ve deklanşör hızı ve diyafram gibi Pro modu kontrollerini ayarlamak için basarken S20’nin güçlü kamerasını tamamlar. Aynı tatmin edici dokunma hissi, Galaxy S20’nin diğer birçok özelliğine de uygulandı.

Örneğin, “Anne” yi aramak için Kişi listesinde hızlıca dolaşırken, sağ tarafta dikey bir dizin görünür. Dizinde ilerlerken, dizindeki bir harften diğerine geçişi gösteren gelişmiş haptik geri bildirim alırsınız. Endekste sadece “M” bulunmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kaydırma yaparken hedefinizi geçme potansiyelinizi azaltır. Böylece, arkadaşlarınızı, ailenizi veya iş bağlantılarınızı ararken daha fazla hassasiyet elde edersiniz. Geçiş anahtarları ayrıca bir ışık anahtarını taklit eden tatmin edici yeni bir dokunsal tasarıma sahiptir, böylece özellikleri açıp kapatıyormuş gibi hissedeceksiniz. Klavye aynı zamanda dokunsal geribildirimde de önemli gelişmeler kaydetti.

Yazarken, daha hassas ve hassas geri bildirim daha iyi bir genel deneyim sağlar. Dokunsal geribildirim ayrıca normal tuşlar, özellik tuşları ve silme tuşları için farklı titreşimler sağlayarak girdiye göre değişir. Karakterleri silmek için geri silme düğmesini basılı tutarken ve imleci kısa ve dokunma hissi bulacağınız yere götürürken geri bildirimde de belirgin farklılıklar vardır.

Yeni Bir Deneyim İçin Ses

Bir resim bin kelimeye bedel olabilir, ancak şarkılar ve sesler kalıcı anılar oluşturabilir. Samsung, Galaxy S20 için tatmin edici bir işitsel deneyim tasarlayarak bu dersi kalbe aldı. Örneğin bu yılki Over the Horizon şarkısı, ‘Digital Wellbeing’ teması etrafında inşa edildi. İkonik zil sesi, doğa tarafından desteklenen yatıştırıcı bir ses deneyimi sunmak için 26 monokor içerir ve dinleyicilere çevrimdışı yaşamın zevklerini bırakmalarını hatırlatır.

Galaxy S20’de Galaxy, Calm, Retro ve Fun dahil olmak üzere dört ses teması arasından seçim yapabilirsiniz. Her tema zil sesleri, bildirimler ve sistem sesleri için geçerlidir.

Galaxy teması, Over the Horizon dahil klasik Samsung seslerini uygular. Huzur ve kabul, ilham için bir kahve evi veya plaj atmosferine dayanan Sakin temasının kalbinde yer alır. Samsung, retro temayı, video oyunları ve dönemin pop müziği de dahil olmak üzere 80’lerin ikonik seslerinden sonra tasarladı. Son olarak, Fun teması, daha açık yürekli bir ses deneyimi için iyimser pop hitlerden ilham alarak, sersemlik ve iyimserliği kucaklar.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap