Google Haritalar Bulunduğunuz Lokasyona Göre Konuşacak
22 Kasım 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Google Haritalar, gezginlerin ev sahipleriyle daha etkin bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olmak için telefonun yerel dilde bir yerin adını ve adresini konuşmalarını sağlayacak yeni bir çeviri özelliği ekliyor. Yeni özellik bu ay 50 dil desteğiyle Android ve iOS’ta piyasaya sürülecek. Google gelecekte daha fazla dil geleceğini söyledi.

“Yer adının veya adresin yanındaki yeni hoparlör düğmesine tıkladığınızda Google Haritalar yüksek sesle söyleyecek ve bir sonraki seyahatinizi daha kolay hale getirecek ve daha derin bir görüşme yapmak istediğinizde, Google Haritalar sizi hızlı bir şekilde Google Translate uygulaması “, Google’ın Çarşamba günkü bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada .

Ek olarak, konuşma metni teknolojisi bir telefonun hangi dili kullanacağını ve kullanıcının hangi yerlerde seyahat edebileceğini otomatik olarak algılar.

Ayrıca, yol tarifleri ve yer adlarının ötesindeki daha derin konuşmalar için, Google Haritalar artık kullanıcıyı doğrudan Google Translate uygulamasına bağlayacaktır.

Şu anda, ABD merkezli arama motoru, Google Haritalar’ın Android cihazlarına gizli modunu başlatmaya başladı.

Google Haritalar’ın yeni özelliğinin tam olarak hangi gün piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor50 bölgenin nereler olduğu da şu an için bilinmiyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu özelliğin pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılacağını söylemek mümkün görünüyor. Google Haritalar’ın yeni özelliği, yabancı ülkelerde işlerinizi bir hayli kolaylaştıracak.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.