Ana Sayfa / Uygulamalar / Google Haritalar Yeni Özellikleri Test Ediyor
Google Haritalar Yeni Özellikleri Test Ediyor

Google Haritalar Yeni Özellikleri Test Ediyor

, Waze’de zaten mevcut olan teklifleri yansıtan yeni ’daki yeni özellikleri test ediyor. Şirket, her ikisi de diğer ulaşım uygulamasında mevcut olan hem hız uyarılarına hem de kilit raporlarına bakıyor. Bazı kullanıcılar şu anda bu raporlara erişebilir, ancak şu anda kaç kişinin bu raporlara eriştiği belli değil.

Waze, bir taşımacılık uygulaması, rakip ürünlerde bulunmayan benzersiz özelliklere sahip olmasından dolayı popülerliğe arttı. Kullanıcılar, bir görev hızlandırıcıları etiketlemelerini gördüklerinde (örneğin, diğer kullanıcılara yakalanmadan önce yavaşlamak için bir uyarı verdiklerinde) rapor verebilir (ve yine de yapabilirler). Bu özelliğin, kolluk kuvvetleriyle tartışmalı olduğu kanıtlanmıştır.

Buna ek olarak, Waze kullanıcıları kaza ve benzeri sorunları yolda raporlayabiliyor ve bu da uygulamanın, güvenlik riskinin diğer sürücülerini uyarabilmesini sağlıyor. Google, 2013 yılında Waze’i geri almayı planladığını duyurdu. Kullanıcılar, uygulamanın Google Haritalar’a geçiş yapma özelliklerini görmeyi beklediler.

Google, göre yakın geçmişte bir noktada yeni iki özelliği sessizce test etmeye başladı; Bazı kullanıcılar yeni raporları tespit ettikten sonra ortaya çıktı. “Frasmac” tarafından yönetilen bir kullanıcı , Google Haritalar alt öğesi üzerinde bulunan ve Avustralya’da bulunduklarını söyledikleri testi yayınladı . Avustralya’dan başka bir kullanıcı da bu özelliği gördüklerini söylüyor.

Özelliği gören kullanıcılara göre, Google Haritalar, sürücülere bölgeye yaklaştıklarında daha önce bildirilen bir bildirim hala mevcut olup olmadığını onaylamalarını istiyor. Kullanıcılar ayrıca bir hız tuzağını da rapor edebilir, ancak varlığını doğrulamak için bir seçenek sunulmadıklarını söylerler. Tüm testlerde olduğu gibi, Google’ın özellikleri herkes için dağıtmayabilir. Varsa bile, ne zaman uygun olabileceğine dair bir belirti yok.

Bir önceki yazımız olan İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor başlıklı makalemizde , ve 12 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Tumblr Uygulaması App Store'dan Kaldırıldı

Tumblr Uygulaması App Store’dan Kaldırıldı

Tumblr uygulaması, Apple’ın indirme mağazasından gizlice çekilmekte olan popüler blog hizmeti için iPhone yazılımı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir