Google Meet, Android ve iOS için Düşük Işık Modu Geliyor
5 Mayıs 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Bir video görüşmesine katılırken iyi ışık koşulları elde etmek, özellikle doğal ışıkla herkes için her zaman kolay değildir. Bu konuda yardımcı olmak için Google, mobil cihazlarda Google Duo’da zaten bulunan bir özellik olan iOS ve Android için Meet uygulamasına varsayılan bir düşük ışık modu sunuyor.

Özellik kullanıma sunulduğunda Meet, kullanıcının kötü ışık koşullarında olup olmadığını otomatik olarak algılar ve düşük ışık modunu 5 saniye içinde açar. Meet ayrıca video geliştirmelerini dinamik olarak değiştirir, yani ışık koşulları kötüleşirse geliştirmeleri artırır veya koşullar iyileştiğinde geliştirmeleri azaltır / kapatır.

Google, beklenen farklı akıllı telefonlar arasında mobil işleme yeteneklerinde bir fark olduğu için bu özelliğin herkes için aynı şekilde çalışmayacağını belirtti. Referans olarak, şu anda Google Duo’nun düşük ışık modu yalnızca video üzerinde gerçek zamanlı olarak video geliştirmeleri ekleyebilen seçkin premium akıllı telefonlarda bulunur.

Düşük ışık modu tüm G Suite kullanıcılarına gelecek, iOS kullanıcıları bugünden itibaren özelliği alacak ve tüm Android kullanıcıları kademeli bir sunum alacak ve Mayıs 2020’ye kadar herkese ulaşacak.

Android ve iOS için Google Meet’u sırasıyla Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz .

Google Meet Tanıtım Videosu

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.