10 ay önce
10 ay önce

Google Meet iOS ve Android Platformuna Geliyor

Google, video konferans hizmeti Google Meet‘ı önümüzdeki haftalarda Android ve iOS’taki Gmail uygulamasına entegre edecek . Bu entegrasyonla, kullanıcıların toplantılara katılmak için artık özel Google Meet uygulamasına ihtiyacı yoktur .

Gmail üzerinden bir toplantı daveti aldığınızda, URL’ye dokunabilir ve aşağıda gösterildiği gibi süreçte herhangi bir erişime sahip olmadan toplantının bir parçası olabilirsiniz.

Entegrasyon, Google Meet‘un özel uygulamasının Google Play Store‘da 50 milyon indirme topladığı bir zamanda geliyor . Google Meet, Gmail uygulamasında ayrı bir alt sekme olarak bulunur .

Önümüzdeki haftalarda, telefonunuzun Gmail uygulamasında yakında Google Takvim‘de planlanan yaklaşan toplantıları görebileceğiniz ve tek bir dokunuşla kolayca katılabileceğiniz yeni bir Meet sekmesi göreceksiniz” diyor Google.

Takvim’de yeni bir toplantı başlatma, paylaşabileceğiniz bir toplantı bağlantısı oluşturma ve bir toplantı zamanlama seçeneğine sahip olursunuz. Ayrıca, “Kodla katıl” seçeneğine dokunursanız, toplantı kodunu girerek toplantılara katılabilirsiniz.

Neyse ki, Google yeni sekme sekmesini kullanmazsanız devre dışı bırakmanın bir yolunu sunar. Toplantı sekmesini Ayarlar -> Hesap -> Toplantı’dan devre dışı bırakabilirsiniz . Burada, Meet seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekecek.

Google‘ın kısa bir süre önce Meet ile web üzerinde Gmail‘i entegre ettiğini belirtmek gerekir . Gmail’de bulunan sol taraftaki bölmeden erişilebilir. Google, bu kullanışlı entegrasyonlarla kullanıcılara kesintisiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Google, Meet‘u ücretsiz olarak kullanıma sunduğundan beri , şirket yaygın bir şekilde benimsendiğini fark etti ve kullanıcıları korumak için yeni özellikler ekliyor. Mountain View devi yakın zamanda video görüşmeleri için bir ızgara görünümü ekledi ve şu anda arka plan bulanıklaştırma özelliği eklemek için çalışıyor .

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.643

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.358

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.311

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.416

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.091

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap