Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor
12 Haziran 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Google Mesajlar, RCS’de büyük bir çekici özelliğe sahiptir, ancak uygulamanın diğer bölümleri onu tüm kullanıcılar için harika bir teklif haline getirmiştir. Google bir süredir Google Mesajları’na geçen yıldan beri etiketler için akıllı öneriler eklemeye çalışıyor ve şimdi, bu özellik yakında yayına girecek gibi görünüyor ve Gboard da benzer bir işlevi test ediyor.

İlk olarak, Google Mesajlar‘dan konuşalım. Son birkaç gün içinde, daha fazla Google Mesaj kullanıcısı için “Önerilen Çıkartmalar” ayarı görünüyor. Kendi Pixel 4 XL‘im için durum böyle değildi, ancak Android Police‘deki bazı kişiler, aşağıda gösterildiği gibi ayarlar menüsünde geçişe sahip oldular. Maalesef, değiştirilse bile işler işe yaramadı.

Daha da ilginç olanı, Android Polisi ile konuşan bir çevirici , “Önerilen Çıkartmalar” ın yalnızca cihazındaki ayarlarda görünmediğini, aynı zamanda canlı ve işlevsel olduğunu keşfetti. Muhtemelen Mesajlar uygulamasının son zamanlarda sızdırılmış bir test sürümü çalıştırıyor olsa da, Google‘ın bu özelliğe neredeyse hazır olduğunu gösteriyor. Göründüklerinde, çıkartma önerileri oluşturma kutusunun hemen üstünde iki veya üç kişilik gruplar halinde görünür.

Ayrıca Google, Android’deki Gboard klavyesi için benzer bir çıkartma özelliğini test ediyor. Çıkartmalar klavyede bir süredir destekleniyor, ancak şimdi yeni bir tane eklemeye gittiğinizde Google paketleri vurgular. Yeni çıkartma paketleri, aşağıda görüldüğü gibi, “pass” ve “add” düğmeleriyle birlikte bir önizleme gösterir. Bu özellik bir seferde yalnızca bir paket gösterir. Ancak bunun ne kadar yaygın olduğu belli değil.

Google’ın Mesajlar uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.