Google Mesajlar Uygulamanın Üst Kısmına Arama Çubuğu Geliyor
17 Haziran 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Google Mesajlar, Android Police tarafından bildirilen yeni bir güncellemenin bir parçası olarak bir üst arama çubuğunu kullanıma sunmaya başladı . Geliştirme şimdi beta aşamasında ve yakında tam olarak ortaya çıkması bekleniyor. Gmail ve diğer Google Apps da benzer bir işlevselliğe sahiptir, bu nedenle Mesajlar en üstteki arama çubuğuna uygundur.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz, ancak yeni güncelleme henüz herkes için hazır değildir. En son alınan güncelleştirme iletileri RCS’yi çevreliyordu .

Kullanıcıların iMessage benzeri reaksiyonlara erişmesine izin verdi (anlık mesajlaşma uygulamalarının size verdiği diğer çeşitli şeylerin yanı sıra) yaşlanan SMS standartları için daha iyi bir yedek.

Daha önce, uygulama ekranın üstünde düz beyaz bir başlık çubuğu görüntülüyordu. Daha sonra Google İletiler‘in sağ tarafında üst arama çubuğu yerine ayrık bir arama düğmesi vardı. Ancak, yeni sürümde, üst çubuğun tamamı arama işlevi olarak işlev görür.

Bu nispeten küçük bir değişiklik gibi görünse de, son haftalarda Google Mesajlara eklenen gelişmelerden bazıları heyecanlı olacak.

Google, mesaj uygulaması için yeni güncellemelerle çok meşgul oldu. Daha önce de belirtildiği gibi, yakın zamanda yapılan bir güncelleme iMessage’ı denemek ve rekabet etmek için RCS mesajlarına baktı.

Ayrıca, etiket önerilerinin uygulamada piyasaya sürülmeye yakın olduğu açıklandı . Bu, son zamanlarda uygulamaya giren bazı önemli çalışmaları göstermektedir ve Google, bu değişikliklerin müşterileri ileriye götürmesini umacaktır.

Bazıları için yeni tasarım, Mesajlar 6.2 beta sürümünde görünmektedir. Haziran başında başladı. İletilerin yeni sürümü için umutsuzsanız, ancak henüz erişiminiz yoksa birkaç seçenek vardır.

Birincisi, Play Store‘un Beta Test Programına kaydolmak ve size sunulmasını beklemektir. Kaynak ayrıca güncellemenin yansıtılmış bir sürümünü indirmek için bir seçenek sunuyor.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.