2 sene önce
2 sene önce

Google Pixel 4 XL Özellikleri Ortaya Çıktı

Her ne kadar geçen seneki gibi olmasa da Pixel 4’ün de her özelliği netlik kazandı gibi. Google’ın yeni telefonuna erişim izni olan bir kaynak, telefonu çalışırken gösteren fotoğrafları gün yüzüne çıkardı. DevCheck Donanım ve Sistem Bilgisi uygulamasının açık olduğu telefonla, böylece tüm özellikleri öğrenmiş oluyoruz.

Google Pixel 3 en çok sızıntıya maruz kalan cihazlardan biri olmuştu.Bu durum diğer akıllı telefonlar için de çok farklı değil. Pixel için bu durum farklı boyuta taşımıştı.ABD’li dev bu sene gizli davrandı Pixel 4!ü kendisi yayınladı.

İşlemci ve Ram

Google’ın yeni nesil amiral gemisine erişimi olan bir kaynakla elde edilen bir fotoğraf, DevCheck Donanım ve Sistem Bilgisi uygulamasını çalıştıran Pixel 4 XL’in bir fotoğrafını paylaştı. Bu, Adreno 640 GPU ile birlikte 7 nanometre üretim süreci üzerine inşa edilmiş olan Qualcomm’un Snapdragon 855’inin varlığını listeler. Ne yazık ki, amiral gemide bulunan RAM ve depolama miktarından bahsedilmiyor, ancak önceki sızıntılar standart olarak 6GB RAM ve 128GB bir depolamayı tercih ediyor.  Bununla birlikte 8 GB RAM’e sahip bir versiyonun da çıkacağı söylentiler arasında bulunuyor.

Odağı Pixel 4’ün içlerinden ve dışlarına doğru hareket ettirerek günümüzün sızıntısı, 6.23 inçlik geniş bir ekranın geleceğini biliyoruz. Bu, daha önce bildirilen 6,3 inçlik panelden biraz daha küçüktür ve Pixel 3 XL’nin ekranına kıyasla 0,07 inç daha azdır . Ancak daha küçük olmayan bir sayı, piksel yoğunluğudur.


Pixel 4 XL’in uzun boylu 19: 9 ekranına, daha ince çerçeveler tarafından oluşturulan ekstra alanı barındırmak için tasarlanmış 2960 x 1440p çözünürlüğünde biraz daha yüksek bir çözünürlük eşlik ediyor. Bu da Pixel 3 XL’nin ekranına göre 17 ppi artış olan 540 ppi piksel yoğunluğuyla sonuçlanır. Çok fazla bir fark yok, ancak hiç şüphesiz cihazları sürekli karşılaştırmak isteyen hardcore teknoloji hayranları tarafından övgüyle karşılanacak.


Google Pixel 4 XL’in dahili paketinin tamamlanması, hızlı şarj desteği ve kutudan çıkar çıkmaz Android 10 ile eşleştirilen 3.700mAh pil olmalıdır. IP68 su ve toza dayanıklılık derecesi muhtemelen ambalajın bir parçası olacaktır.

Çift kameralı kurulum, Google’ın fotoğraf liderliğini artıracak


Yukarıda belirtilen tüm dahili bileşenlere ek olarak, Google Pixel 4 XL ayrıca arka tarafta yepyeni bir çift kamera kurulumuna sahip olacak. Bu, 12 megapiksellik bir ana kamerayı ve Super Res Zoom ile birleştirildiğinde 8x yakınlaştırmayı destekleyebilen bir telefoto lensle eşleştirilen 16 megapiksel bir sensörü içerecektir. Ayrıca bir ‘spektral sensör’ ve çift tonlu bir LED flaş mevcut.


Önümüzdeki Pixel 3 serisi gibi, bu yılki Pixel 4 ikilisi, bu sefer daha hızlı olmasına ve geceleri gökyüzünün net fotoğraflarına izin vermesine rağmen, Google’ın Gece Görüş özelliğini destekleyecek. Bir kullanıcı yakınlaştırdığında veya uzaklaştırdığında ses odağını otomatik olarak ayarlayan yeni bir Ses Yakınlaştırma özelliği de paketin bir parçası olmalıdır. Bunların hepsiyle birleştiğinde Pixel kullanıcılarının bulanık arka plana sahip hareketli çekimler ve ön planda hareketli bir nesne oluşturmalarını sağlayan yeni bir Hareket Modu olduğu bildiriliyor . Ek olarak, Live HDR bekleniyor.

Google Pixel 3 ikilisinde iki ön yüz kamerası var, ancak bu yıl Project Soli radarının varlığı, Pixel 4’te ikinci bir selfie sensörü için yer olmadığı anlamına geliyor. Bu, önceki tüm işlevleri sunmak için, amiral gemide bir özellik olacak gibi görünüyor. Standart olarak geniş açılı kamera, kırpma ve Süper Çözünürlük zoom kombinasyonuyla normal fotoğraf seçeneği de sunacak. Geniş açılı fotoğraflarda çarpık binalardan kaçınmaya yardımcı olmak için Google’ın her şeyi düzelten yeni bir algoritma geliştirdiği bildirildi.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.418

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.537

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.647

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.358

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.311

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.416

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.091

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap