Google Pixel 4’ün Kamera Uygulamasından Yeni Detaylar Ortaya Çıktı.
18 Eylül 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Google Pixel 4 telefonları hakkında çok şey biliyoruz . Şimdi bize telefonla birlikte gönderilecek olan kamera uygulamasına daha yakından bakalım.

XDA Developers ekibinin paylaştığı yeni bilgilerde Pixel 4 uygulama kodu verildi ve eski bir Pixel telefonuna yüklendikten sonra uygulama ile oynamaya başladılar.

Gece Görüşü, Hareketli Fotoğraflar ve Zaman Atlamalı gibi seçenekler yeniden konumlandırılmıştır, bu yüzden bulmaları daha kolay olur ve bu modların her biri için ayrı ayrı seçeneklerin bulunması da daha kolay olacaktır: sadece vizörden aşağı doğru kaydırılarak erişibilir olacak. Ancak telefona gelen en önemli yenilik bu değil.

Pixel 4’ün kamerası, artık ‘Gece Görüş’ modunda ‘sonsuz odak’ seçeneğini içeriyor. Bu seçenek, gökyüzü fotoğrafçılığı (astrofotografi) yapacak kişiler için resmen bir nimet denebilir. Bunun yanı sıra kamera artık Zaman Atlamalı fotoğraflar çekerken hız seçenekleri için en uygun öneriyi sunuyor.

Fotoğraf Çekme Yetenekleri

Uygulama ile birlikte gelen dahili yardım da çok az değişti, bu nedenle normal modları değiştirmeyi istemiyorsanız (örneğin karanlık koşullarda Gece Görüşü’ne kadar), sonra bunları kapatabilirsiniz.

Ayrıca, Time Lapse modunda kullanmak isteyebileceğiniz hızlar için öneriler alırken, ufuk seviyeleme özelliği Pixel 4 ile çektiğiniz resimlerin en az seviyede olduğundan emin olmalıdır.

Arayüz tweaks arasında yeni kamera uygulamasına ulaşan geniş ekran modunda çekim yaparken tüm ekran kullanan genişletilmiş bir fotoğraf çekme görünüm – yeni iPhone 11 telefonlarında zaten gördük .

Bu, Google Kamera uygulamasının 7.0 sürümüdür; bu, Pixel 4 geldiğinde eski Pixel telefonlarına yayılır; bu, Ekim ayının ortalarında olmalıdır.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.