12 ay önce
12 ay önce

Google Play Store Güncelleme Hatası

Bu akşam tuhaf bir hata, Google Play Store kullanıcılarından cihazlarına zaten yükledikleri Android uygulama güncellemelerini yeniden indirmelerini istiyor.

Erken saatlerde Play Store’un “Uygulamalarım ve oyunlarım” bölümünü ziyaret edenler, birkaç güncellemenin mevcut olduğunu fark edebilir. Çoğu, YouTube TV, Wear OS, Gmail, Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Görevler Telefonu, Sığdır ve Dosyalar gibi birinci taraf Google uygulamaları içindir. Bazı üçüncü taraf geliştiriciler de görünebilir.

Bir hafta sonundaki bu yeni güncellemelerin sayısı kendi içinde tuhaftır bazı kritik yamaları engelliyor. Google Play girişinde belirtilen sürümü indirmeden önce cihazınızın Uygulama bilgileri sayfasıyla karşılaştırırsanız, bunların aynı olduğunu fark edeceksiniz. Bazıları geçen haftadan, bazıları ise aylık.

“Güncelle” ye hafifçe vurmak, büyük Drive ailesi uygulamalarının da gösterdiği gibi, beklemedeki sürümü indirecektir. Ancak, diğerleri hızlı bir şekilde şimşek çakıyor ve hemen “Kurulum” a atlıyorlar. Yüklemeler “Son güncellenenler” listesinde görünmeye devam edecek. Bir uygulamayı “güncelledikten” sonra artık kuyrukta görünmez.

Bu sorunun bir başka bükümü, Google Play’i ‘Son Aramalar’ çoklu görev menüsünden kapatmanın, bu ‘güncellemelerin’ bazılarının kaybolmasına ve yenilerinin görünmesine neden olacağıdır.

Bu tuhaf hata, kullanıcı raporlarına ve cihazlarımızın birçoğunda sürekli olarak karşılaştıklarımıza göre yaygın görünüyor. Cihazınıza zaten sahip olduğunuz bir uygulama sürümünü yüklemek zararsızdır, bu yüzden gerçek bir sorun yoktur. Bununla birlikte, kısıtlı internet sınırlarına sahip olanlar gereksiz veri kullanımında değişebilir.

Ancak bu kadar fazla kullanıcı tarafından raporlanan bir sorunun Google tarafından da farkedilmiş olduğu ve konuyla ilgili çalışmaları sürdürdüğü düşünülüyor.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap