2 sene önce
2 sene önce

Güvenlik Açığı Konusunda Whatsapp’tan Beklenen Açıklama Geldi!

Birkaç ay önce bazı kullanıcıların ortaya çıkardığı whatsapp güvenlik açığı problemi diğer kullanıcılara forumlar, bloglar üzerinden yayılmış ve çok sayıda Whatsapp kullanıcısının kendisinin tehdit edildiğini hissettiği bir ortamın çıkmasına sebep olmuştu. Uzun süredir bu konudaki sessizliğini korumaya devam eden Whatsapp yöneticilerinden güvenlik açığına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Söz konusu güvenlik açığının tamamen kaldırıldığı açıklandı. Güvenlik açığı kişilerin kişisel hesaplarına girilmesi ile kendini belli ediyordu. Hacker’lar tarafından görüntülü aramaların yapıldığı sırada Whatsapp’ın içindeki bazı deliklerden kişilerin hesaplarına sızma gerçekleşebiliyordu. Özellikle Ağustos ayında yayınlanan raporlarla birlikte olayın ciddiyeti çok daha iyi bir şekilde kavranmıştı.

Güvenlik Açığı için Güncelleme Getirildi!

Çok sayıda kişinin mağdur konuma düştüğü güvenlik açığı probleminin yaşanmasının ardından whatsapp herhangi bir duyuru ya da açıklama yapmadan bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin yayınlanmasının üzerinden birkaç gün geçmişken Whatsapp’tan yeni bir açıklama geldi. Açıklamada uzun süredir kullanıcıların hakkında tedirginlik hissettiği güvenlik açığı probleminin artık tamamen ortadan kaldırıldığı ve bir sorun olmaktan çıktığı vurgusu yapıldı. Whatsapp tüm bu gelişmelerin ardından çok daha güvenli bir uygulama haline gelerek artık anlık mesajlaşma uygulaması noktasında en güvenilir programlardan biri oldu. Hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirilen Whatsapp uygulamasında görülen benzer sorunların giderilmesinde bir kullanıcının uygulama hakkındaki şikayetinin büyük etkisi olduğu biliniyor.

Whatsapp Güvenlik Açığının Sorun Yaratmadığını Belirtti!

Kullanıcılar tarafından Whatsapp’a karşı olarak büyük bir tepki oluşsa ve pek çok kişi güvenlik açığı sebebiyle başka uygulamalara geçme konusunda kararını verme aşamasına gelmiş olsa da whatsapp yetkilileri bu konuda herkesi rahatlatacak bir açıklama yaptı. Whatsapp yetkililerinden biri tarafından yapılan açıklamada güvenlik açığı probleminin bulunduğu ve güncelleme ile bunun ortadan kalktığı doğrulanırken aynı zamanda güvenlik açığının hiçbir şekilde kötüye kullanım yaratmadığı belirtildi. Bu konuda bir bulguya rastlamadıkları için açıklama yapmaktan kaçınmayan yetkili sorunu ortadan kaldıran güncellemenin 3 Ekim’den itibaren kullanıcılar tarafından denendiğini de belirtti. Whatsapp bütün bu gelişmelerin ardından kullanıcıların güvenliğine önem veren bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap