Huawei Mate 30 Serisinin Modellerine Ait Görseller Ortaya Çıktı
23 Eylül 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Huawei’nin yeni nesil Mate amiral gemileri, resmi tanıtımlarına sadece sayılı günler kaldı, ancak @evleaks’in paylaşımlarıyla, tasarımlarına erken bir göz atabilirsiniz . Mate 30 ikilisini ilk gördüğümüzde bu değil, ancak Porsche Design’ın özel sürümü oldukça önemli.

Şirket için geri sayım sürerken şimdi Mate 30 Lite, Mate 30, Mate 30 Pro ve Mate 30 Porsche Design modellerinin görselleri ortaya çıktı.

Mate 30 Lite

Huawei Mate 30 Lite cephesinde bir dörtlü kamera kurulumuna sahip ve dikkat çekiyor. Mate 30 Lite, delikli ekran ve arka yüzünde parmak izi okuyucusuyla birlikte geliyor. Arka yüzünde bir kare içinde kamera ve tamamen ayrı bir tasarıma sahiptir. Telefonun Çin’e özgü versiyonu olan Huawei Nova 5i Pro’ya benziyor .

Mate 30

Huawei Mate 30 çıkan görsellere göre dairesel yapıda bir kamera ile gelecek. Çentik daha küçüktür ve ikili ön kamera açıkça görülüyor. Ancak ikinci lens bir 3D tarayıcı için muhtemeldir (Time of Flight). Ekran, eşit boyutlarda çerçevelerle düz görünüyor. Arkadaki dört kamera kurulumu, 3D ToF sensörüne sahip olmayacağına dair söylentilere rağmen aynı görünüyor.

Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro , Beklendiği gibi dört kameralı bir yuvarlak kamera adası vardır. LED yanıp sönüyor ve 3D ToF sensörü yan tarafta. Ekranın orta büyüklükte bir çentiği var (yeni 3B yüz tarama donanımını barındırıyor). 

Kavisli ekran tasarımını bizzat görmek için heyecanlıyız görünüşe göre yan kenarları tamamen gizleyecek gibi görünüyor. Şu an için istatistiksel verileri bilinmiyor ancak Huawei Mate 30 Pro, ekran kavisi konusunda Vivo NEX 3’e kafa tutacak gibi görünüyor.

Mate 30 Porsche Design

En iyisini sona sakladık.  Huawei Mate 30 Porsche Design . Geçen yıldan bu yana tasarlanan Mate 20 Porsche Design’ın arkasında el yapımı derinin ortasında bir şerit vardı. Bu yıl, şerit dörtlü kamerayı barındıran bir kamera alanı ile yükseltilir. Ayrıca, özel kasanın bu şerit tasarımını bir kickstand oluşturmak için nasıl kullandığını da seveceksiniz. Ve üstüne bir 3.5mm kulaklık girişi var mı merakla bekliyoruz.

Porsche Design’ı neredeyse hiç kimse satın almayacak gibi gözüküyor. Geçen yılki model yaklaşık 1.700 € ‘dan başladı. Peki ya diğer üçü? Şu anki anlayış, başlangıçta Google Play Hizmetlerine sahip olmayacaklarını ortaya koydu. Huawei’nin resmi tanıtımdan sonra planları hakkında daha fazla bilgi almış olacağız.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.