2 sene önce
2 sene önce

Huawei P30 Pro’ya Hangi Yenilikler Geliyor

Birkaç ay önce, Huawei P30 Pro’daki deneyim, önemli görsel ve performans yükseltmeleri getiren EMUI 9.1’in piyasaya sürülmesiyle yükseldi. Huawei, EMUI 10 için bir güncelleme takvimi duyurmuştu. P30 Pro tüm mobil endüstrisi için yeni bir standart ayarlar. Dört arka kamerası, göz alıcı bir tasarıma ve bol miktarda güce sahip olmasının yanı sıra oldukça basit.  

Bugün EMUI 9.1’i Huawei’nin Android 10 üzerinde çalışan en son sürümü olan EMUI 10 ile karşılaştıracağız. Şimdi, EMUI 10 hala beta sürümünde ve son sürüm değil ama P30 Pro’da çalışıyor ve size EMUI 9.1 arasındaki bazı karşılaştırmaları gösterip, EMUI 10’da nelerin değiştiğini ve uyumlu bir Huawei akıllı telefonunuz varsa bekleyebileceğiniz yeni özelliklere karşılaştırmalarla yanıt arayalım.

Burada iki P30 Artı’ya sahibiz biri EMUI 9.1 ve diğeri EMUI 10.0 beta sürümlerinde çalışıyor. EMUI’nin geçtiğimiz birkaç yıl boyunca epeyce tasarım güncellemeleri geçirdiğini gördük, ancak EMUI 10 belki de şimdiye kadarki en büyük görsel bakımdır. 

Ayarlar’a gidersek, EMUI 9’da olduğu gibi artık sadece uzun bir liste olmadığını göreceksiniz. EMUI 10’daki menü öğeleri, genel olarak bakılması daha iyi olan ve ne olduğunuzu bulmayı kolaylaştıran listelerde toplanmıştır. aramak. Metin ayrıca daha fazla aralıklıdır, daha az karmaşıktır ve göz üzerinde genel olarak daha kolaydır.

Dikkat çeken bir diğer değişiklik bildirimler panelinde. EMUI 10, eski moda sıkışık bildirim satırlarından uzaklaşır ve bunun yerine dairesel arkaplanlara ve geçiş animasyonlarına sahip daha büyük bildirim simgelerine sahip daha hoş bir yarı saydam arka plan kullanır, böylece hangi ayarların hızlı bir şekilde etkinleştirildiğini açıkça görebilirsiniz. Hala eskisi gibi özelleştirilebilir ve bildirim tepsisine istediğiniz herhangi bir ayarı ekleyebilirsiniz. 

Ancak, EMUI 10’un büyük değişikliklerinden ve özelliklerinden biri, Android 10’da kullanıldığından biraz farklı olan bir Geliştirilmiş Karanlık Modu’dur. Huawei’nin uygulaması, Karanlık Modu’nu Görüntü ayarları altında açtığınızda daha sistem çapında bir anlam ifade eder. otomatik olarak Karanlık Mod’a geçmek için destekleyen tüm uyumlu uygulamalar. Ayrıca Gelişmiş Koyu Mod’un sadece siyahtan beyaza renkleri tersine çevirmediğini, bunun da oldukça sert olacağını değil, gözlerinizi zorlamayacak koyu bir tema oluşturmak için çeşitli gri, siyah ve beyazları kullandığını fark edeceksiniz.

Hoş estetik ve görsel unsurların göze kolay gelmesi, EMUI’nin bu en son sürümünde ortak bir tema telefonun kilidini açar açmaz göreceksiniz. EMUI 9’da ikonların daha küçük ve birbirine yakın olduğunu göreceksiniz, ancak EMUI 10’da ikonlar yenilendi. Huawei’nin tescilli uygulama simgeleri ayrıca daha iyi ve düşük doygun bir renk düzenine sahiptir. Genelde ikonlar daha yuvarlak bir görünüme sahiptir ve aralıklıdır, bu da hoş ve modern bir his verir.

Sevdiğimiz bir diğer küçük dokunuş ise simgelere dokunmak veya uygulamaları kapatmak gibi basit işlemlere eklenen animasyonlardır. Örneğin, EMUI 10’daki bir simgeye dokunduğunuzda, bir düğmeye basmak gibi bir ekrana bastırır. Bir uygulamayı kapatırken, uygulama ekranı parmağınızı küçültür ve hareket eder ve ardından uygulama simgesinin olduğu yere geri döner. Uygulamalar arasında geçiş yaparken benzer animasyonlar göreceksiniz. Bir uygulama ekranına dokunup hareket ettirmek, her dokunuşta uyguladığınız kuvvet miktarına bağlı olarak değişen, animasyon benzeri bir sıçrama tahtası içerir. İşlerin çok daha akıcı ve duyarlı görünmesini sağlar ve işletim sisteminin premium bir deneyim gibi görünmesini ve hissetmesini sağlar. 

EMUI 10 ayrıca Always On ekran ayarını daraltır. EMUI 9’da görüntülenen metin düz beyazdır, ancak EMUI 10’da günün saatine göre değişecek renkler ve temalar ekleyebileceksiniz. Ne yazık ki, beta sürümünde mevcut değil, ancak bu özelliğin tam sürüm yakında yayınlandığında görünmesini bekliyoruz.

EMUI 10’daki kamera uygulaması da EMUI 9’dan farklı görünüyor. Deklanşör düğmesi yenilendi ve Huawei’nin de tipografisini tweaked. Modlar arasında geçiş yaparken, hangi modun seçildiğini net bir şekilde göstermek için her modun adının büyük bir fontta yanıp söndüğünü göreceksiniz. Gece modunda, kayıt düğmesinin etrafına tekerlek yüklemek yerine ekranda saniyeler içinde geri sayım olduğunu fark edeceksiniz, Yakınlaştırma kaydırıcısı ayrıca bir dokunuşun kaydırıcıya döndüğü ve büyütülmüş sayıların sizin seviyenizi gösterdiği noktaya ayarlandı en. EMUI 9’da, yakınlaştırma kaydırıcısına dokunduğunuzda önceden ayarlanmış bir dizi seviye arasında geçiş yapılır. Bu sayede aradığınız zum seviyesini bulmak daha kolaydır. 

Görsel değişikliklerin yanı sıra, EMUI 10’a gelen bir dizi hız ve performans artışı var. Dosyaların kopyalanması daha hızlı olacak ve çoklu görev yaparken zorlu uygulamalar çalıştırırken bile gecikmenin yanında oyun oynamaya devam edeceğini fark edeceksiniz.

Bunlar EMUI 10’da bekleyebileceğiniz yeni özellikler. Huawei’nin ana odağı, görsel öğelerin ince ayarını yapmak ve işlerin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için performansı artırmaktı. EMUI 10 beta yakında P30 Pro’da piyasaya sürülecek ve önümüzdeki haftalarda Mate 20 ve Huawei Nova 4 gibi diğer Huawei cihazlarında piyasaya sürülecek.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.418

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.537

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.647

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.358

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.311

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.416

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.091

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap