2 sene önce
2 sene önce

iMessage nedir

Apple iMessage bir iletişim hizmetidir. Diğer iOS 5 kullanıcıları ile mesaj ve fotoğraf vb. paylaşmanın basit ve hızlı bir yoludur.

iPhone’da bir mesaj oluştururken, iOS 5 alıcının iOS 5’i olup olmadığını ve iMessage’ı aktifleştirip aktifleştirmediğini otomatik olarak tespit eder. Alıcı bir iMessage aldığında bu mesaj iPhone’da yeşil yerine mavi olarak çıkar. Alıcı iOS 5’li değilse ve iMessage’i aktifleştirmediyse,normal bir metin mesajı gönderilir. iMessage ile iPad sahipleri de iOS 5’in aktif hale getirildiği diğer cihazlara mesaj gönderebilir. iMessage özelliği ayrıca grup aramalarını ve resim ve video gönderimini de mümkün kılmaktadır.

iMessage ayarları nasıl yapılır?

iPhoneya da iPad  kullanıcılarının iMessage ayarlarını yapmak için bir iTunes hesabına sahip olması gerekiyor.  Öncelikle  mobil cihazınızdan ayarlar kısmına gelin.  Daha sonra iMessage ayarlarını yapmak için ayarlar kısmında mesajlar sekmesine tıklayın.

Açılan sayfanın en üst kısmında iMessage sekmesini göreceksiniz. iMessage’ı kullanarak diğer iPhone ve iPad kullanıcılarına ücretsiz mesaj göndermek için buradan iMessage seçeneğini aktifleştirmeniz gerekiyor.

Daha öncede belirttiğimiz gibi iMessage kullanabilmeniz için bir iTunes hesabına ihtiyacınız var.  Bu sayfadan iMessage’ı etkinleştirdiğiniz zaman sizden iTunes hesabına giriş yapmanız istenecek. Kullanıcı bilgilerinizi girip İOS iTunes hesabınıza giriş yaptıktan sonra gene bu sayfada iMessage’ın etkinleştirildiğine dair ” iMessage mesajları; iPhone, iPad, iPod touch ve Mac arasında gönderilebilir” şeklinde  bir açıklama göreceksiniz.

iMessage kullananları nasıl anlarım?

iMessage’ı ücretsiz olarak kullanmanız için mesaj göndereceğiniz kişinin de aynı servisi kullanıyor olması gerekiyor. Yani ücretsiz mesaj gönderme sadece iMessage’dan iMessage’a geçerlidir. Bunun için herhangi bir ayar yapmanız gerekiyor. Rehberinizde kayıtlı herhangi birine mesaj atacağınız zaman eğer karşı taraf iMessage kullanıyorsa mesaj gönderme ekranında ki gönder butonu mavi olacaktır.

iMessage ücretli mi?

iMessage İOS kullanan mobil cihazlar arasında ücretsiz mesajlaşmayı destekler. Whatsapp ya da Skype gibi mesaj göndermeniz için bir internet bağlantısı olması yeterlidir. Eğer internete bağlı değilseniz ya da cihazınızda internet paketiniz yoksa gönder butonu mavi olmayacaktır ve mesajlarınız operatörünüz tarafından ücretlendirilebilir.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap