İnstagram Android İçin Uygulama Kısayolları Üzerinde Çalışıyor
9 Ekim 2019
Mücahit
Paylaş

Android , 2016’nın sonlarında Android 7.1 Nougat ile uygulama kısayollarına destek eklendi ve alışkanlıklarınıza bağlı olarak, ana ekranınızdaki en önemli şeylerden bazıları ya da tamamen kullanılmadı. 

Birincisi, uygulamalarınızı daha hızlı ve daha hassas bir şekilde kullanabilmenizi sağlayarak sinir bozucu navigasyon çekmecelerinde gezinmek veya bir haber akışına kapılmaktan kurtulmanızı sağlar. Instagram partiye biraz geç kalmış olabilir, ancak uygulama kısayolları birkaç şanslı kullanıcı için Android uygulamasında görünmeye başlıyor.

İnstagram, başlangıçta 2015 yılında iPhone 6S’de 3D Touch’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte iOS’un uygulama kısayolu desteğini ekledi. Şimdi, Android 10 için karanlık mod desteği sıcak  olduğu bazı kişilerde uygulama kısayolları oluyor gibi görünüyor. Mevcut iOS kısayolları gibi bunlar da kesintisiz erişim sağlar: Kamera, Yeni Gönderi, Hareketleri Gör ve Direct.

Uygulama kısayolları, Instagram’ın uzaktan erişim sağladığını öne süren bir güncelleme ile etkin görünmüyor ve bu noktada oldukça sınırlı görünüyor. Bununla birlikte, APK’ya hızlı bir bakış, kısayolların adlarının ve simgelerinin, tezahürdeki gerekli bildirimlerle birlikte bulunduğunu onaylar.

Artık, buna karşı katı bir kural olmadığını biliyoruz, belki de şimdi Facebook’un uygulama kısayolları eklemesi için iyi bir zaman olabilir.