İnstagram IGTV Videolarını Facebook ile Senkronize Etmesine İzin Verebilir
4 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Mühendis Jane Manchun Wong’un bir başka bulgusunda ,İnstagram’ın geliştirilmesinde İnstagram kullanıcılarının IGTV içeriklerini hem İnstagram’da önizleme olarak hem de Facebook ve Watch’a göndermelerini sağlayacak bir özellik olduğu anlaşıldı. “Facebook’ta görünür hale getir” etiketli ek anahtar .

Wong, düğmelerin çalışmadığı için özelliğin hala prototip aşamasında olduğunu söylüyor.

Bu hamle, geçmesi durumunda, Facebook’u içerikleri için bir hedef olarak da içererek videolarının dağıtımını artıracağı düşünülürse, daha fazla video oluşturucusuna IGTV kullanmasını isteyebilir. Wong ayrıca, sürmekte olan, epizodik bir serinin parçası olabilir.

Bu, sırayla bağımsız bir video platformu olarak kullanılmayan bir uygulama olan IGTV’ye yardımcı olabilir. Bugün IGTV, Tik Tok ve Snapchat’in dikey videolarından ilham alıyor. İnstagram kullanıcılarını hem Instagram içinde hem de ayrı bir IGTV uygulamasında daha uzun formda, portre modunda video içeriği ile meşgul etmek içindir. Ancak IGTV , genellikle platform için özel olarak tasarlanmış içerikten ziyade, zayıf şekilde kırpılmış ve içe aktarılmış web videosuyla doludur .

Bu arada, IGTV uygulaması, ana mağazası Instagram’da olduğu gibi App Store listelerinde en üste çıkmak için mücadele etti. Bugün, App Store’da Fotoğraf ve Video kategorisinde 159. sırada ve Genel en iyi listelerde yer almadı.

Yaratıcıların şikayet ettiği bazı sorunları ele almak için bu hafta Instagram’da yükleme deneyiminde birkaç değişiklik yapıldı. Bu, yaratıcının Profil Kapağı için bir IGTV minik resminin 1: 1 ürününü seçme yeteneğinin yanı sıra, IGTV videosunun hangi 5: 4 bölümünün Feed’de gösterilebileceğini düzenleme yeteneğini de içeriyordu.

IGTV artık IGTV başlıklarındaki ve açıklamalarındaki Instagram tanıtıcılarını ve etiketlerini otomatik olarak dolduracak ve artık mobilden daha uzun video yükleme özelliğini de destekleyecektir. Son değişiklikle birlikte, IGTV mobil cihazda bir dakikaya yüklenecek minimum eşiği artırdı ve 15 dakikaya kadar mobil yüklemeye izin veriyor.

İnstagram, IGTV içeriğinin Facebook ve Facebook Watch’a olası bir şekilde eşitlenmesi hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

 

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.