2 sene önce
2 sene önce

İnstagram Snapchat Benzeri Uygulaması Threads Duyuruldu

İnstagram bugün, Facebook’un Messenger’ına benzer şekilde, arkadaşlar arasındaki özel mesajlar için özel olarak hazırlanan bir Instagram uygulaması olan Threads’i piyasaya sürdüğünü açıkladı. Messenger’ın göründüğü sürece devam edip etmeyeceği.

Uygulamanın kamera ilk, yani kendi yüzünüz, uygulamaya girerken ilk gördüğünüz şey olabilir. Çabucak fotoğraf çekip bir arkadaşınıza çekebilirsiniz. Kullanıcılar Instagram’ın fotoğraf ve video düzenleme özelliklerine erişebiliyorlar, bu yüzden Instagram’da bir DM göndermekle hemen hemen aynı.

Kullanıcılar aynı zamanda bir emojinin eşlik ettiği tek kelimelik durumları paylaşabilirler ki bu eskiden önce Facebook’ta büyük bir şeydi. Gerekirse, Threads’i “auto-status” olarak ayarlayabilirsiniz; bu, arkadaşlarınıza ne yaptığınızı görünmeden önleyici olarak söyler.

Raporlar , Ağustos ayında , Facebook’un yeni uygulamayı dahili olarak test ettiğini bildirdiği zaman yayınlandığını duyduk . Threads ve Instagram arasındaki temel fark, kesinlikle Close Friends ile iletişim kurmaktır. Bunun anlamı, geçen yıl kullanıcıların en iyi arkadaşların küratörlüğünü yapılan bir listeyle Stories’i özel olarak paylaşmalarını sağlayan özelliktir. Konuları yalnızca bu listedeki kişilerle kullanabilirsiniz. Eğer bir hesabınız yoksa, uygulamayı ilk defa açtığınızda bir tane oluşturmanız istenecektir.

Konular ilk bakışta korkunç bir fikir değil. Uygulamanın birincil sosyal medyası olduğu büyük bir Instagrammers alt kümesi var. Bu nedenle, bu açıdan, özel bir DM uygulamasına yatırım yapmak mantıklıdır. Facebook Messenger ile yaptı ve onlar için düzeldi gibi görünüyor. Ayrıca, Instagram uygun bir kitle geliştirmek için bir platform haline gelmiştir, bu yüzden sadece en yakın ve en sevdikleriniz için ayrı bir alan yaratmak, halkı ve özel bir çeşit ayrılığı olan büyük bir takipçisi olan kullanıcılar için yararlı olabilir.

Ama kesinlikle biraz dezavantajla başlıyor. Başlangıç ​​olarak, kullanımını haklı çıkarmak için Instagram’dan kendisini yeterince farklılaştırması gerekiyor. Konular’da aldığınız iletiler hala Instagram Direct gelen kutunuzda görünmeye devam edecek. Ve eski bir  değil  , potansiyel muhabir uzun bir liste sunacağız. Instagram’ın ürün direktörü Robby Stein, The The The Verge’a  , Yakın Arkadaş listesi olan ortalama bir kullanıcının yalnızca bir veya iki düzine insandan oluştuğunu söyledi  .

Yani insanların hala Instagram DM kullanmayı tercih etmeleri oldukça muhtemel. Fakat uygulamanın akıbetinin ne olacağını zaman gösterecek. Instagram, uygulama popülerleşecek olursa bir kere daha Snapchat’e zor zamanlar yaşatabilir.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap