11 ay önce
11 ay önce

Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

Instagram bugün telif hakkıyla korunan müziği canlı akışlarda , hikayelerde ve yayınlarda kullanma yönergeleri yayınladı . Platform, birisi akışında telif hakkıyla korunan müzik veya sanat kullandığında pop-up bildirimlerinin nasıl görüneceği konusunda da bazı değişiklikler yapıyor.

Instagram’da sık sık canlı yayın yapmazsanız, bunun nasıl çalıştığını muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Şimdiye kadar, Instagram bazen akışları kesintiye uğrattı veya telif hakkıyla korunan müzik içeriyorsa bunların bir kısmını sustu . Bununla birlikte, platform artık akışlarında telif hakkıyla korunan içerik içeriyorsa kullanıcıları bilgilendirmek için daha iyi bildirimlere sahiptir. Canlı akışlardaki pop-up bildirimleri artık lisanslı içeriğin kullanılması nedeniyle akışlarının sesi kapatılacak veya kapatılacaksa kullanıcıları uyaracaktır. Bu şekilde, kullanıcılar Instagram’ın akışı indirmesi gerekmeden önce sorunları düzeltebilir.

Instagram’ın Videolara Müzik Ekleme Kuralları

Şirket, kaydedilen müziğin platformda nasıl çalıştığını netleştirmeye çalışıyor. Yönergeleri açıklayan blog gönderisinde Instagram, müzik kullanımı hakkında aşağıdaki göstergeleri sunar:

 • Öykülerdeki müzik veya geleneksel müzik performansları (ör. Canlı bir sanatçı veya grup gösterisi) gibi şeyler için sınır yoktur.
 • Bir videoda kaydedilen tam uzunlukta parça sayısı ne kadar fazla olursa, sınırlı olma olasılığı da o kadar yüksek olur (“sınırlı” ile kastettiğimizden daha aşağıda).
 • Bu nedenle daha kısa müzik klipleri önerilir.
 • Videonuzun daima görsel bir bileşeni olmalıdır; kaydedilen ses videonun ana amacı olmamalıdır.

Blog ayrıca kullanıcıların Facebook’un Ses Koleksiyonu’nu kullanabileceğine de dikkat çekiyor yayınları ve hikayeleri için . Bu sesler, kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak ve sınırlama olmaksızın kullanılabilir, böylece lisanslama sıkıntısı olmadan güvenle kullanılabilirler.

Karantinada yaşamaya devam ettikçe Instagram, doğal olarak daha sık kullandığımız uygulamalardan biri. Uygulama, favori içerik oluşturucularınızı ve sanatçılarınızın canlı akışlara ev sahipliği yapmak için harika bir yer haline geldi. Veya platformda harika sağlık rehberleri görebilirsiniz . Bununla birlikte, şirketin telif hakkı içeriğini ihlal etmediğinden emin olması açıktır. Umarım bu yeni yönergeler ve bildirimlerde yapılan iyileştirmeler, içerik oluşturucuların harika içerikler oluşturmaya devam etmesini kolaylaştıracaktır.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.418

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.537

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.647

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.358

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.311

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.416

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.091

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap