2 sene önce
2 sene önce

İOS 12 İşletim Sistemi İncelemesi

Dünyada telefon kullanıcıları için çok özel bir yere sahip olan ve kendi yazılımları ile birlikte özel bir kullanım modeli oluşturan iPhone cihazlarda bilindiği üzere iOS işletim sistemi kullanılıyor. iOS işletim sistemi yıllardan bu yana yeni çıkan iPhone modelleri ile birlikte güncellenen ve sürekli yenilenen bir özelliğe sahip olmakla birlikte ilk defa WWDC 2018’de tanıtımı gerçekleştirilen İOS 12 artık kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Apple yayınlamış olduğu beta testleri ile sürümü hazır hale getirirken, ön bakış atma imkanı bulunan bu işletim sisteminde inceleme yazısı ve videosu mobil işletim sürümü için bir çok detayı barındırıyor. Apple bu işletim sisteminde özellikle performansın yüksek olmasına çok özen gösteriyor.

İOS 12 İşletim Sistemi Neler Getiriyor?

Apple tarafından çok yüksek bir özen gösterilerek hazırlanmış olan yeni işletim sistemi iOS 12güncellenen farklı cihazlarda da çalışabilecek şekilde geliyor. Eski cihazlarda dahi iyi bir performans ile çalışabilmesi için özel bir optimizasyon ile hazırlanmış olan bu işletim sistemi, 2013 yılında piyasaya sürülmüş olan iPhone 5S, iPad Mini 2 ve iPad Air gibi cihazlarda da çalışacak gibi görünüyor. Özellikle iPhone X versiyonunda çok iyi bir performans ortaya koyduğu görülen bu işletim sistemi, artırılmış gerçeklik alanına çok daha önem veriyor. Özellikle uzmanlar tarafından yapılan incelemelerde bu işletim sistemi ile birlikte ARKit 2.0 destekli uygulamaların ve oyunların daha rahat bir şekilde çalışması bekleniyor.

İOS 12 İşletim Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi

Özellikle cihazlarda işlevsel bir kullanım ve verimli bir sonuç elde edilmesi için tasarlanmış olan İOS 12işletim sistemi, kamera efektleri sayesinde mesajlaşmayı daha özel bir hale getiriyor. Kamera efektleri düğmesi açıldığı zaman filtreler, metin özellikleri ve şekiller gibi birçok araç ile karşılaşıldığı gibi iPhone X için animoji aracı da bulunuyor. FaceTime üzerinde de kullanabileceğiniz bu özellikleri ile birlikte FaceTime üzerinde görüşme yaparken iMessage üzerinden de yazışmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca anne babalarının çocuklarının kontrollü bir şekilde cihaz kullanımını sağlaması için ekran süresi ayarları kontrolü günlük ve haftalık olarak sunuluyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap