Ana Sayfa / Uygulamalar / İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor
İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor

İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor

İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor

tarafından geçen ay piyasaya sürülen yeni İOS için taleplerin beklenenin çok üzerinde gerçekleştiği rakamlarla ortaya koyuldu. Son yapılan açıklamada kullanıcıların herhangi bir tereddütte bulunmadan İOS12 ‘ye geçtiği belirtildi.

 

İOS12 Pazarın %53’üne Hakim Oldu

Apple bir ay önce piyasaya sunduğu İOS12 ile bazı yenilikleri kullanıcılarına sundu. Performans anlamında daha çok başarı sağlayan Apple ek olarak bazı özellikler de sundu. Bu özelliklerin başında Screen Time ve Siri Shortchuts gibi bir kaç özellik geliyor. Güncellemenin yayınlanmasından itibaren ortalama bir ay bile geçmemişken diğer İOS sürümlerine göre yayılma ve indirilmesinin daha hızlı olduğu tespit edildi. Açıklanan rakamlara göre şuan aktif olarak bulunan bilgisayarların yarısından fazlası sürümü edinmiş ve kullanış durumdadır.

 

ve Karşılaştırılması

Apple işletim sistemi olan İOS 12 ile ’ın sunduğu Android güncellemeleri arasında normal olarak bir karşılaştırmaya girilmesine neden oldu. Çünkü Android’in son sürümü olan Oreo geçen sene eylül ayında yayınlandığında sadece %19.2’lik bir indirme başarısı elde edebilmişti. İOS 12 için ise bu rakam %53 olarak 10 Ekim tarihli ile birlikte yayınlandı. Google ve Android arasındaki bu farkın temelde fazla olmasının nedeni İOS’un ürün çeşitliliğini var olması iken Google’un bu çeşitlilikten uzak olmasıdır. Yeni eklenecek özellikler ile İOS12’nin daha fazla talep görmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Açığı Konusunda Whatsapp’tan Beklenen Açıklama Geldi başlıklı makalemizde , android ve Güvenlik Açığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Byte Uygulaması

Twitter, Vine’ı kapatmaya karar vermesinden bu yana iki yıldan fazla oldu ve o zamandan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir