iOS 13.1 Apple Music Şarkı Sözlerini Gösterebilecek.
16 Eylül 2019
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

iOS 13.1 zaten Apple’da çalışıyor ve ilk bilinen özelliği, Apple Music uygulamasında görsel olarak şarkı sözlerini ezberlemek için aranan bir yetenek gibi görünüyor.

Bir şarkı sözleri görselleştiricisi sözde, doğrudan Music app’in Now Playing ekranına, 9to5Mac raporlarına dahil ediliyor ve bunu almak için bir iPhone 11’e ihtiyacınız yok.

Bu yazılım oyunu, anlamadığınız bir hattı duyduktan hemen sonra hangi şarkıyı dinliyor olursanız olun, ya da şarkı söylerken bir sonraki şarkıya gelmeden önce şarkı sözlerini görmeyi kolaylaştıracaktır.

Bu bilgi, bir kullanıcının Apple’ın yazılım mühendisliği Craig Federighi’nin SVP’si olduğunu söylediği bir yanıtı paylaştığı bir Reddit postasından gelir . Yayında, Federighi, bunun çok istenen bir özellik olduğunu, ancak daha önce iPhone’un pil ömrü üzerinde önemli bir etkisi olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, Apple’ın “CPU’yu daha az yoğun bir özellik haline getirmenin yolunu bulduğunu ve iOS 13.1’in resmi sürümünde umarız bunun için bir geçiş yapması gerektiğini” belirtti.

İMessage daha Kullanışlı

Sözlerin görselleştiricisi, Federighi’nin son zamanlarda konuştuğu iddia edilen tek özellik değil. Başka bir kullanıcıya Onun yanıtı da yayınlanmıştır Reddit ve paylaşılan bir tweet .

İMessage’da mesajların zamanlanması ile ilgili bir soruya cevap veriyordu. Bu, bazı iletişim platformlarında, kullanıcıların belirli bir zamana kadar göndermek istemeyebilecekleri veya daha sonraki bir tarihte gönderemeyebilecekleri, iletileri erken hazırlayabilmeleri için faydalı bir özelliktir. 

Federighi’nin cevabı, iMessages çizelgelemesinin, şirketin sürekli olarak uygulamayı düşündüğü bir özellik olduğuydu. Bununla birlikte, aynı zamanda, istenmeyen mesajları gösterme ve bunları düzenlemeye ya da silmeye izin verip vermeme gibi yoldaki birkaç karmaşıklığı da listelemiştir.

Sözlerin görselleştiricisinin aksine, Federighi, iOS 13.1’deki bu özellikten hiç bahsetmedi.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.