iOS 14 Fotoğraflara Altyazı Eklemenizi Sağlıyor
2 Temmuz 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Apple’ın iOS 14 güncellemesi, Fotoğraflar uygulamasına, iPhone‘dan gelen resimlere resim yazısı ekleme seçeneği de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ekliyor ; bu da ‘Fotoğraflar’ kullanıcılarının oldukça uzun süredir istediği bir şey.

Mac için ‌Fotoğraflar‌ uygulaması daha önce Açıklama alanında altyazıları desteklemekteydi, ancak ‌iPhone‌ üzerinde benzer bilgiler eklemek için bir yöntem yoktu. iOS 14‌‘de bir altyazı girmek hızlı ve kolaydır.

‌İPhone‌’daki herhangi bir fotoğrafı tam ekran görüntülemek için üzerine dokunun ve ardından altyazı alanına ulaşmak için yukarı kaydırın. Alana dokunun, resim yazısını yazın ve enter tuşuna basın.

‌İOS 14‌’deki altyazılar, iCloud Fotoğraf Kitaplığı etkinleştirildiyse ve macOS Big Sur’daki Açıklama alanı süreklilik için Altyazılar olarak yeniden adlandırıldı.

İOS 14‌ kullanarak bir fotoğrafa altyazı eklemek, Fotoğraflar organization arama arayüzünü kullanarak altyazılar aranabileceğinden ek bir etiketleme ve düzenleme düzeyi sağlar. Fotoğraflar için meta verileri düzenlemek için hala yerel bir seçenek yoktur, ancak Altyazılar, cihazlar arası görünen etiketleri eklemeyi kolaylaştırır.

Fotoğraflar‌ uygulamasında, Sık Kullanılanlar, Düzenlendi, ‌Fotoğraflar‌ ve Videolar’a göre tüm görüntüleri veya albümleri görüntüleme, albümlerin içinde sıralama ve Canlı Fotoğraflar için daha iyi otomatik oynatma gibi birkaç yararlı iyileştirme vardır . 

Fotoğraflar arasında gezinmek, iOS 13‘teki “Tüm ‌Fotoğraflar‌” arayüzünde yapabileceğiniz gibi, tüm albümlerde yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmanıza olanak tanır , böylece aradığınız belirli görüntüleri bulmak daha kolaydır.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.