Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor
İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor

İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor

İos İçin ve

WhatsApp tarafından yapılan bir rapora göre , WhatsApp uygulamasında TouchID ve FaceID’yi desteğine kavuşacağı duyuruldu.. WhatsApp’daki gizlilik ayarları yakında “TouchID Gerekli” olarak adlandırılan yeni bir seçenek olacak. İPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR gibi cihazlar FaceID desteğine sahip olacak.

Bu ayar etkinleştirildiğinde, WhatsApp’ı her açtığınızda, TouchID veya FaceID ile doğrulamanız gerekir, böylece platformda ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor.

Bu kimlik doğrulama yöntemlerinden herhangi biri başarısız olursa, telefon şifreyi soracaktır. Ne parmak izi verileriniz ne de yüz verileriniz WhatsApp sunucularına gönderilmeyecek.

İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor

Yeni özelliğin geliştirme  “” aşamasındadır. Bu özellik, kullanıcılarının bir sonraki güncellemede görebilecekleri anlamına geliyor.

WhatsApp Business da bu kimlik doğrulama özelliğine sahip olacağı, önemli bilgilerin bulunduğu konuşmaların daha iyi korunmasına yardımcı olacağı paylaşıldı.

Benzer özelliğin kullanıcılarının da kullanılımına sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Yakın bir tarihte işletim sistemi için çalışmalara başlanılabileceğini düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor başlıklı makalemizde , ipad ve tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Apple Amazon Anlaşması

Apple Amazon Anlaşması

CNET’e göre Apple ve Amazon, online perakendecinin raflarını daha fazla Apple ürünü ile stoklamak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir