İos İçin Whatsapp TouchID ve FaceID Özellikleri Geliyor
21 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

WhatsApp tarafından yapılan bir rapora göre , WhatsApp uygulamasında TouchID ve FaceID’yi desteğine kavuşacağı duyuruldu.. WhatsApp’daki gizlilik ayarları yakında “TouchID Gerekli” olarak adlandırılan yeni bir seçenek olacak. İPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR gibi cihazlar FaceID desteğine sahip olacak.

Bu ayar etkinleştirildiğinde, WhatsApp’ı her açtığınızda, TouchID veya FaceID ile doğrulamanız gerekir, böylece platformda ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor.

Bu kimlik doğrulama yöntemlerinden herhangi biri başarısız olursa, telefon şifreyi soracaktır. Ne parmak izi verileriniz ne de yüz verileriniz WhatsApp sunucularına gönderilmeyecek.

Yeni özelliğin geliştirme  “beta” aşamasındadır. Bu özellik, iOS kullanıcılarının bir sonraki güncellemede görebilecekleri anlamına geliyor.

WhatsApp Business da bu kimlik doğrulama özelliğine sahip olacağı, önemli bilgilerin bulunduğu konuşmaların daha iyi korunmasına yardımcı olacağı paylaşıldı.

Benzer özelliğin Android kullanıcılarının da kullanılımına sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Yakın bir tarihte android işletim sistemi için çalışmalara başlanılabileceğini düşünüyoruz.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.