iPhone Measure Uygulaması Nasıl Kullanılır
1 Eylül 2019
Baran
Paylaş

iPhone piyasaya çıktığından beri yaptığı sürümler ve güncellemeler ile adından sıklıkla bahsettiren bir firmadır. Bir ay kadar önce yayınladığı İOS 12 özelliği de kullanıcıları bazı yenilikleri ile tanıştırmıştır. Bunlardan bir tanesi de measure özelliğidir. Özellik yeni eklendiğinden dolayı İPhone Measure uygulaması nasıl kullanılır sorusu sıklıkla sorulur olmuştur. Temel anlamda ölçüm yapma işine yarayan özellik için kullanımı da oldukça pratik tutulmuştur.

Ölçüm Uygulaması Ne İşe Yarar?

iPhone tarafından İOS 12 ile hayata geçen bu özellik gerçek anlamda ölçüm yapılmasına olanak tanıyan bir özellik olması nedeniyle fazlasıyla merak uyandırmıştır. Uygulamalar ve sırası başarılı şekilde takip edildiğinde telefonunuz ile gerçek zamanlı olarak mesafe ölçümü yapma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikle İOS12 sürümüne sahip olmanız şarttır.

Ölçüm Nasıl Yapılır?

İOS 12 güncellemesinin başarılı şekilde telefonunuza entegre edildiğinden emin olunuz. Ardından iPhone ölçüm uygulamasını açınız. Telefonunuzun güncellenmesinden hemen sonra ekranınıza kısa yol olarak da eklenmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamaya dokunduktan sonra ölçme kısmında olduğunuzu kontrol ediniz. Telefonunuzun ekranına bir görüntü yansıyacaktır. Telefonunuzu ölçmek istediğiniz alana doğru hareket ettiriniz. Hareketlere göre algılama işlemi yapacak olan bu uygulama başlangıç noktasını işaretlemenizi isteyecektir. Açı doğru şekilde yakalandığında ise telefonunuz size bunu titreşim ile anlatacaktır. Ölçmeye başlamak için ortadaki kamera işaretine basınız. Ekranda ölçüm sonuçlarını görebilirsiniz.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.