iPhone SE (2020) 40 Ülkede Satışa Sunuluyor
27 Nisan 2020
Baran
Paylaş

iPhone SE (2020) resmen ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada ve Tayvan dahil 40 ülkede, ilk satışını başlatmış oldu.

Alıcılar için kaç birim bulunacağı belli değil, ancak tedarikin sınırlı olması muhtemeldir. 17 Nisan’da ön sipariş verenler , 1 Mayıs’tan 5 Mayıs’a kadar teslimat tahminlerini en hızlı ve bazıları 6 Mayıs’ın ötesine geçti.

Gücünü iPhone 11 olduğu gibi A13 Bionic’ten alan iPhone SE 2020, bu işlemciyle birlikte kullanıcıların günlük işlemlerini en hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor. Bellek kısmında 3 GB RAM ile birlikte gelen akıllı telefon, depolama tarafındaysa 64 GB, 128 GB ve 256 GB hafıza seçeneklerini müşterilere sunuyor.

Apple’ın bütçe dostu akıllı telefonunun ekran kısmında önceki nesil iPhone’larda klasikleşmiş olan 4,7 inçlik IPS LCD Retina panel bulunuyor. Cihazı arka tarafa çevirip baktığımızdaysa 12 MP çözünürlüğe sahip tek bir arka kameranın yer aldığını görebiliyoruz. iPhone 11 ailesindeki 12 MP’lik sensörlerin aynısı olan bu sensör, A13 Bionic sayesinde yine iPhone 11’lerde de bulunan Smart HDR özelliğini kullanabilmeyi mümkün kılıyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone SE cihazının ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı hâlâ daha netlik kazanmadı. Bu noktada cihazı ABD gibi ülkelerde 17 Nisan tarihinde ön siparişle satın alan kullanıcılar için mayıs ayının ilk haftası içerisinde teslimatların yapılacağı söyleniyor.